ترامپ: دیگر نفت و گاز خاورمیانه را احتیاج نداریم

به گزارش شیوا مارکت، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه وابستگی واشنگتن به انرژی غرب آسیا خاتمه یافته، گفت، ایالات متحده اکنون به دنبال تسلط بر بازار انرژی دنیا است.

ترامپ: دیگر نفت و گاز خاورمیانه را احتیاج نداریم

ترامپ که در گردهمایی رشد انرژی و فراوری در شهر موناکا پنسیلوانیا صحبت می کرد، در خصوص روابط آمریکا با غرب آسیا در حوزه انرژی، گفت: هیچ وقت نمی گذاریم که تأمین نماینده های خارجی انرژی بر ما مسلط باشند. به همین خاطر هم هست که دارند با ما مبارزه می نمایند. آن ها نمی خواهند ما [فراوری] انرژی عظیمی داشته باشیم. آن ها از فروختن انرژی به ما کلی پول به دست آورده اند.

وی سپس در خصوص تنگه هرمز، گفت: احتمالا دیده اید که در تنگه ها چه خبر است. قایق های آمریکایی زیادی آنجا نیست... من از آن توافق خارج شدم و کار خوبی هم کردم. [ایران] الان کشور کاملا متفاوتی است. اما آن ها دارند قایق های کشورهای دیگر را می گیرند. قایق های ما را نمی گیرند. یکی از موضوعاتی که به درستی و دقیق در رسانه ها مطرح شد، این است که دیگر قایق های زیادی از ما به آنجا نمی رود، چون ما نفت و گاز خودمان را داریم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: ما دیگر به [نفت و گاز] خاورمیانه نیازی نداریم. به همین خاطر هم هست که ما نه فقط استقلال انرژی می خواهیم... [بلکه] ما دنبال تسلط آمریکا بر [بازار] انرژی هستیم. تسلط. به جای آنکه بر کشورهای خارجی وابسته باشیم، الان به فراورینمایندگان آمریکایی اتکا می کنیم. ما بر کارگران آمریکایی اتکا می کنیم تا آینده خودمان را درست همین جا، در خاک آمریکا، بسازیم.

ترامپ پیش از این هم بارها از اینکه این کشور به رتبه نخست فراورینمایندگان نفت در دنیا رسیده با افتخار یاد نموده و آن را یکی از دستاوردهای خود معرفی نموده است. رئیس جمهور آمریکا در ماه های گذشته چندین قانون محیط زیستی مربوط به دوره دولت سابق این کشور را به بهانه یاری به صنعت نفت و گاز آمریکا، لغو نموده است. منتقدان ترامپ این اقدامات را برای محیط زیست آمریکا مخرب توصیف نموده و می گویند لغو این مقررات تحت تأثیر لابی صنعت سوخت فسیلی اجرا شده است. خروج از توافق آب و هوایی پاریس یکی از اولین تصمیمات ریاست جمهوری ترامپ بود.

23310311

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9002

به "ترامپ: دیگر نفت و گاز خاورمیانه را احتیاج نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: دیگر نفت و گاز خاورمیانه را احتیاج نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید