تقسیم سود 3125 ریالی برای هر سهم همراه اول

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- توزیع سود 3125 ریالی بابت هر سهم در مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول به تصویب رسید.

تقسیم سود 3125 ریالی برای هر سهم همراه اول

به گزارش خبرنگاران از شرکت ارتباطات سیار ایران، نهمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول صبح امروز یکشنبه با حضور بیش از 94 درصد سهامداران در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار گردید.

سود 3125 ریالی هر سهم همراه اول

مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول با ریاست مهدی اخوان بهابادی رییس هیأت مدیره همراه اول شروع شد.

در این مراسم پس از سخنان رئیس مجمع و مدیرعامل و استماع گزارش حسابرس و نظرات سهامداران؛ درباره مشخص سود تقسیمی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد.

در این جلسه با نظرخواهی از سهامداران حاضر و استماع سخنان هیأت رئیسه، با توزیع سود 3125 ریالی بابت هر سهم موافقت و مقرر شد سود سهامداران حقیقی از 25 اردیبهشت واریز گردد.

همچنین درباره میزان پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد. بر این اساس مقرر شد پاداش اعضای حقوقی هیأت مدیره بدون تغییر و همچون سال گذشته باشد.

گزارش عملکرد هیأت مدیره

در این مراسم، حمید فرهنگ مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، گزارش جامعی از عملکرد سال 1397 شرکت به مجمع سهامداران ارائه کرد.

فرهنگ ضمن تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان و یادآوری نامگذاری سال 1398 به عنوان سال رونق فراوری، گفت: در همین ابتدای سال جدید توانستیم گام بلندی در حمایت از فراوری سیم کارت های داخلی برداریم که امیدواریم اقدامی درخورِ نام سال باشد.

مدیر عامل همراه اول به ارائه گزارش عملکرد سال اقتصادی قبل پرداخت و گفت: همراه اول توانست با دو پله صعود به نسبت سال 96، به صندلی 17 جهان از نظر تعداد مشترکان برسد.

وی توضیح داد: همراه اول در سال 1397 با جذب بیش از 8.3 میلیون مشترک جدید به سهم بازار 60.1 درصد دست یافت و توانست ضمن توسعه کمی و کیفی شبکه ارتباطی و افزایش سهم ترافیک در نسل 4(LTE) به 60 درصد و ثبت رکورد 5419 ترابایت مصرف روزانه دیتا بدون در نظر دریافت ترافیک TD-LTE مبین نت، فزونی خود را در بازار رقابتی همچنان حفظ کند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران با اشاره به فروش حدود 110 میلیون سیم کارت تاکنون، درباره مشترکان نسل های جدید ارتباطی این اپراتور ابراز کرد: حدود 12.1 میلیون مشترک G4 و 16.1 میلیون مشترک G3 در شبکه داریم.

وی با تأکید بر داشتن صندلی بزرگترین شبکه پهن باند کشور با 32 میلیون مشترک دیتای در بازه زمانی سه ماهه، گفت: اکنون با 19700 سایت G4، 20800 سایت G3 و 31100 سایت G2 پوشش شهرهای کشور را به 100 درصد رسانده ایم و ضریب نفوذ LTE در شبکه همراه اول 41 درصد و سهم ترافیک LTE نیز 60 درصد است.

افزایش میزان پهنای باند فرکانسی همراه اول

فرهنگ ادامه داد: همچنین توانستیم 570 سایت پهن باند را روی فیبرنوری اجرایی کنیم و ظرفیت IPBB به 189400 گیگابیت بر ثانیه رسید که 3.1 برابر رشد به نسبت سال 1396 نشان می دهد.

مدیر عامل همراه اول از دو اقدام مهم در راستای افزایش ظرفیت پهنای باند شبکه اطلاع داد و مطرح کرد: سال گذشته روی باند فرکانسی 1800 به میزان 5 و 7.5 مگاهرتز به ترتیب به استان ها و تهران اختصاص دادیم و همچنین روی باند 2600 نیز افزایش ظرفیتی 5 مگاهرتزی را داشتیم که در نتیجه سرعت دیتای همراه اول رشد و بهبود قابل توجهی داشت.

فرهنگ از ارائه 50 محصول و خدمت در سال گذشته اطلاع داد و یادآور شد: علاوه بر اینکه هر هفته یک محصول و خدمت را ارائه دادیم، بیش از 1500 سرویس در حوزه خدمات ارزش افزوده پهن باند تعریف و ارائه کردیم.

افزایش خدمت رسانی به روستاییان

وی اشاره ای به خدمات USO و WLL روستایی نیز داشت و اعلام کرد: در این بخش توانستیم 3570 سایت و 25 دستگاه BSC از شبکه WLL را به شبکه همراه اول برگردانیم و توزیع بیش از 500 هزار سیم کارت روستایی داشته باشیم.

فرهنگ گفت: رویکرد جدید همره اول تعامل حداکثری با ذی نفعان به منظور برخورداری آحاد مردم از خدمات توسعه یافته و ارزشمند ارتباطی است و بر این اساس ادغام شبکه WLL در دستور کار نهاده شد و هم در این راستا سرویس رومینگ ملی به روی اپراتورهای داخلی گگردده شد تا مشترکان اپراتورهای رقیب نیز از شبکه گسترده همراه اول بهره مند شوند.

کسب رتبه نخست شفافیت اطلاعات

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه رتبه اول شفافیت اقتصادی بین 303 شرکت پذیرفته شده در بورس را داریم، اذعان کرد: همراه اول در سال 1397 توانست علاوه بر پوشش 100 درصدی سود پیش بینی شده برای هر سهم، از نظر شفافیت اطلاعات رتبه نخست را بین شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران کسب کند؛ همچنین در رتبه بندی 100 شرکت برتر ایران نیز پیروز شد رتبه 3 بیشترین سودآوری، رتبه 14 بیشترین درآمد و رتبه 8 بالاترین ارزش افزوده را از آن خود کند.

وی با تشریح دستاوردهای اقتصادی همراه اول اظهار کرد: درآمد عملیاتی شرکت اصلی با 21 درصد رشد به 140 هزار و 402 میلیارد ریال و سود خالص شرکت هم با 9 درصد افزایش به 34 هزار و 224 میلیارد ریال رسید؛ این در حالی است که سود خالص تلفیقی گروه و درآمد عملیاتی تلفیقی نیز به ترتیب 21 و 22 درصد رشد داشتند.

فرهنگ همچنین هزینه های سرمایه ای در سال 1397 را 29 هزار و 550 میلیارد ریال مطرح کرد.

اجرای یکی از بزرگترین پروژه های بخش فناوری کشور

مدیر عامل همراه اول از راه اندازی سیستم یکپارچه مدیریت ارتباط با مشتری و صورتحساب (CRM-CBS) هم به عنوان دستاوردی برای این اپراتور یاد کرد و گفت: در پی اجرای این پروژه که یکی از بزرگترین پروژه های بخش فناوری اطلاعات کشور قلمداد می گردد، علاوه بر ایجاد ظرفیت های جدید، امکان ارائه سرویس های متنوع به مشترکان انبوه و سازمانی فراهم شد.

وی در ادامه سخنانش از برنامه پنج ساله راهبرد همراه اول که با نام منظومه در حال اجراست، یاد کرد و گفت: این برنامه متمرکز بر توسعه زیرساخت های ارتباطی مبتنی بر آخرین تکنولوژی و ایجاد کسب و کارهای نوآورانه است و برآنیم تا از رهگذر اجرای این برنامه، نقشی مشخص کننده در گسترش خدمات دولت الکترونیک و سرویس های دیجیتال در کشور ایفا کنیم.

فرهنگ ادامه داد: در این برنامه چشم انداز شرکت، تثبیت صندلی همراه اول به عنوان یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند برای توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال مشخص شده است.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین با اشاره به صندلی این برنامه پنج ساله توضیح داد: در راستای اجرای این برنامه سه سطح (فاز) را در نظر گرفته ایم که بخش هسته به کسب و کار اصلی اپراتور اشاره دارد و به عنوان Core شناخته می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در نظر داریم در افق 1401 به 100 هزار میلیارد تومان درآمد برسیم، لذا نیازمند تعریف سطح نزدیک هسته (Near core) بودیم که ارائه خدمات سازمانی، اینترنت اشیاء و ارائه خدمات مدیریت شده شرکت را شامل می گردد.

فرهنگ همچنین گفت: اما در سطح سوم که با عنوان Beyond core شناخته می گردد، به دنبال سرمایه گذاری در شرکت های دیجیتال و تبدیل شدن به بازیگر مهمی در عرصه سرمایه گذاری های خطرپذیر هستیم تا در نهایت بتوانیم درآمد پیش بینی شده را محقق سازیم.

همکاری مشترک با اپراتور رقیب در عین رقابت

همچنین در این مراسم مهدی اخوان بهابادی رییس هیأت مدیره همراه اول با بیان اینکه برنامه استراتژی تدوین شده برای شرکت ارتباطات سیار ایران تفاوت چشمگیری با برنامه های قبلی دارد، اظهار کرد: به دلیل ماهیت تکنولوژی و سرعت بالای تغییر و تحولات در این عرصه، ملزم به تدوین برنامه ای در این زمینه بودیم.

اخوان ادامه داد: هدفگذاری نموده ایم در پنج سال آینده حضوری جدی در فضای دیجیتال کشور داشته و جزو رهبران منطقه ای حوزه ICT باشیم.

وی یکی از استراتژی های جدید همراه اول را همکاری با اپراتورهای رقیب دانست و اعلام کرد: شاید این موضوع دور از ذهن به نظر برسد، اما در سال گذشته، نشان دادیم که دو اپراتور در عین رقابت، می توانند در راستای حصول منافع مشترک، همکاری هایی را نیز با هم داشته باشند.

وی یادآور شد: سال جاری نیز همسو با شعار رونق فراوری، روند حمایت از کسب و کارهای ایرانی را با قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد تا صندلی کنونی همراه اول که دارنده رتبه اول حمایت از کسب و کارهای ایرانی است را حفظ کنیم.

علمی **9207** 1055

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5651

به "تقسیم سود 3125 ریالی برای هر سهم همراه اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقسیم سود 3125 ریالی برای هر سهم همراه اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید