تمام ویروس های عمرتان را بشناسید!

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، ابتلا به بعضی بیماری هایی که حتی آنها را به یاد هم نمی آورید، می تواند در ابتلا به بیماری های آینده نقش به سزایی داشته باشند. اما ابتلا به بعضی از این بیماری ها و ویروس ها به قدری قدیمی هستند که حتی زمان ابتلا به آنها نیز فراموش شده اند. اکنون محققان امریکایی پیروز به ارائه آزمایش خون جدیدی شده اند که می تواند تمام ویروس هایی که در طول عمرتان به آنها مبتلا شده اید را نشان دهد.

تمام ویروس های عمرتان را بشناسید!

این آزمایش خون جدید VirScan نام داشته و تمام ویروس هایی که وارد بدن شخص شده اند را شناسایی و نشان می دهد. در آزمایش VirScan تمامی آنتی بادی های موجود در خون مورد آنالیز نهاده شده تا معین گردد آنها در برابر چه ویروس هایی از خود دفاع نموده اند. اما نکته جالب را می توان در این موضوع دانست که بسیاری از این آنتی بادی ها یا پادتن ها حتی بعد از گذشت چندین دهه نیز در بدن باقی می مانند و با چنین آزمایشی می توان از ابتلا به بیماری یا ویروس های مختلف در گذشته مطمئن شد.

این آزمایش قادر به شناسایی یا میزان فراوری آنتی بادی های بدن نیست اما برعکس آزمایش های حاضر که تنها به آنالیز ویروس های موجود در خون می پردازند، تمام ویروس هایی که از ابتدای عمرتان به آنها مبتلا شده اید را مورد آنالیز و شناسایی قرار می دهند.

این تحقیق به سرپرستی استفان الج و با همکاری محققان بیمارستان زنان بوستون و دانشکده پزشکی هاروارد اجرا شده است. در این آنالیز، هزاران ویروس مصنوعی با یکدیگر ترکیب شده و وارد یک قطره خون شدند تا بتوان به نتایج آن پی برد. سپس هر یک از پادتن ها به ویروس های مختلفی چسبیده تا آنها را نابود نمایند و در خاتمه این فرایند مورد آنالیز نهاده شد.

این آزمایش بر روی 5 هزار نفر از شهفرایندان امریکا، افریقای جنوبی، پرو و تایلند اجرا شده و نتایج آن شگفت انگیز بود زیرا در خاتمه معین شد که پادتن های متداولی که در بدن افراد مختلف فراوری می شوند دقیقا شبیه یکدیگر هستند و آنطور که در گذشته تصور می شد با یکدیگر تفاوت ندارند.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14171

به "تمام ویروس های عمرتان را بشناسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام ویروس های عمرتان را بشناسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید