حاجی میرزایی: دانش آموز مدارس جمهوری اسلامی باید بتواند در برابر مخاطرات ایستادگی کند

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد برای واکاوی عمیق تر مسائل نقش یادگیری و مدرسه بسیار اساسی است.

حاجی میرزایی: دانش آموز مدارس جمهوری اسلامی باید بتواند در برابر مخاطرات ایستادگی کند

محسن حاجی میرزایی در نشست رونمایی از مستندات فنی و یاری آموزشی برنامه کانون یاریگران زندگی که عصر امروز به صورت زنده از کانال معاونت پرورشی و فرهنگی شبکه شاد پخش شد با بیان اینکه مسئولیت ما حل مسائل است اظهار کرد: برای حل مساله باید بتوان دلایل و علت های موضوعات را پیدا کرد. برای واکاوی عمیق تر مسائل نقش یادگیری بسیار اساسی است.

وی اضافه نمود: دانش آموزان فردای جامعه ما را می سازند اگر این عناصر کامل تر و خلاق تر باشند جامعه آینده ما سالم تر است بهترین راه مقابله با پدیده ها در جامعه عظیم، از دوره مدرسه است که باید این دوره مصونیت سازی گردد. مهارت باید در دوره مدارس به افراد داده گردد این افراد در طول زندگی پیروزیت بیشتری را تجربه می نمایند.

وزیر آموزش و پرورش بیان نمود: در بعضی از مطالعات بین المللی افراد با قابلیت ممتاز در دوره ابتدایی در زندگی پیروز تر بوده اند لذا پایه شکل گیری شخصیت افراد در مدرسه است و اگر کوشش کنیم دانش آموزان در مدرسه خوب تربیت شوند گام عظیمی برای این کار برداشته ایم.

وی با بیان اینکه بچه ها در معرض خطر هستند و این خطرات جدی است اضافه نمود: ما نیازمند توجه و مراقبت از این افراد هستیم خانواده ها نیز باید در این زمینه یاری نمایند و مدارس نیز به میدان بیایند. مدرسه حلقه وصلی بین خانه و دانش آموز، خانه و معلم، خانه و فضای مدرسه است این موضوع امکانی را فراهم می نماید که بچه ها ار مراقبت بیشتری برخوردار شوند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه ما باید خانواده ها را مطلع کنیم تاکید نمود بخش مهمی از کار را باید به این موضوع اختصاص دهیم که خانواده ها مطلع باشند هیچ خانواده ای نمی خواهد بچه اش در معرض مخاطره باشد اما بسیاری زمینه ساز ابتلای فرزندان خود می شوند لذا در این طرح به آموزش خانواده ها توجه جدی شده است.

به گزارش پانا، وی با اشاره به اینکه باید گروه همسالان گروه هوشیاری باشند و این موضوع مهم است گفت: به دلیل محدودیت کرونا کارهای ما محدودتر شده است اما در فضای مجازی می توان عددها را توسعه داد اکنون در شاد اطلاعات چند میلیون بار دیده می شوند و این شبکه می تواند در اختیار طرح یاریگران زندگی باشد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه نمود: در کانال انجمن اولیا و مربیان 3.5 میلیون خانواده عضو هستند کانال های متعدد پرورشی نیز در خدمت این برنامه است. ما با ایجاد شاد خلاهای فضای حقیقی را جبران کردیم که خوشبختانه ظرفیت خوبی را در برابر ما قرار داده است.

وی با اشاره به آمار 2 و یک دهم اعتیاد دانش آموزی اظهار کرد: حداکثر کوشش خود را خواهیم کرد تا همین تعداد را نیز به صفر برسانیم نباید هیچ دانش آموزی در این زمینه آسیب ببیند بنابراین در این خصوص در کنار ستاد مبارزه با مواد مخدر هستیم.

حاجی میرزایی عنوان نمود: دانش آموز در مدارس جمهوری اسلامی وقتی توانمندی دارد که در برابر مخاطرات ایستادگی کند امیدواریم کرونا باعث آسیب به اجرای برنامه یاریگران نگردد و این کار توسعه پیدا کند.

در انتها این نشست مشترک از نقشه راه یاریگران زندگی رونمایی و این طرح وارد بخش دوم خود شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25878

به "حاجی میرزایی: دانش آموز مدارس جمهوری اسلامی باید بتواند در برابر مخاطرات ایستادگی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: دانش آموز مدارس جمهوری اسلامی باید بتواند در برابر مخاطرات ایستادگی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید