حضور باشگاه ها در امور اجرایی لیگ فوق العاده است

به گزارش شیوا مارکت، حسین کلانی در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره بحث به وجود آمده در بدنه مدیریتی جدید فدراسیون فوتبال برای برون سپاری بعضی امور نظیر برگزاری رقابت های فوتبال باشگاهی یا اجرای آن توسط خود تیم های شرکت کننده در لیگ های مختلف کشور گفت: این تصمیم اگر حالت اجرایی پیدا کند فوق العاده می گردد. شفاف سازی و سلامت برگزاری بازی ها هم دیگر جناحی نخواهد شد. اگر آقای عزیزی خادم در مقام رئیس جدید فدراسیون بتواند چنین مسیری را عملی کند قطعاً می تواند انقلابی در ساختار مدیریتی فدراسیون به وجود بیاورد.

حضور باشگاه ها در امور اجرایی لیگ فوق العاده است

پیشکسوت فوتبال ایران درباره مسائل ساختاری باشگاه ها برای درآمدزایی اضافه نمود: با توجه به شرایط موجود امکان خصوصی سازی کامل باشگاه های حرفه ای وجود ندارد. در چنین شرایطی احتیاج به حمایت اقتصادی و معنوی از آنهاست. برای این کار هم کافی است که باشگاه ها را در امور خود صاحب اختیار تمام و کمال کرد. باید کاری کنیم که صاحبان سرمایه برای ورود به فوتبال هم ترغیب شوند. البته باز هم تاکید می کنم که قوانین سختگیرانه ای برای خصوصی سازی کامل باشگاه های حرفه ای وجود دارد.

وی درباره اهمیت هماهنگی سایر نهادهای دولتی و فوتبالی با فدراسیون توضیح داد: این موضوع احتیاجمند همکاری تمام دستگاه های اجرایی است. واقعاً قلب فوتبال باشگاهی ایران دوباره به تپش در جهت خودکفایی می تپد. وزارت ورزش باید حمایت ویژه از چنین طرحی کند و منافع حزبی و دولتی را کنار بگذارد.

کلانی درباره کوشش برای تمرکز فدراسیون روی تیم های ملی در سطوح مختلف گفت: کار فدراسیون نگاه ویژه به تیم های ملی است. کاملاً طبیعی است که فدراسیون به زیرساخت ها در راستای رشد و توسعه بازیکنان و ایجاد سخت افزارها بپردازد. بخشی از این رسیدگی نیز توجه ویژه به تیم های ملی در رده های پایه است. فدراسیون باید ایجاد غرور ملی کند. در چنین شرایطی رشد و کشف بازیکن نیز اتفاق می افتد.

او در خاتمه اعلام نمود: وقتی باشگاه ها با قدرت تمام و اختیار کامل کار نمایند می توانند به تیم های ملی یاری شایانی نمایند چون روی آموزشگاه های خود و درآمدزایی های صحیح توجه ویژه خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28792

به "حضور باشگاه ها در امور اجرایی لیگ فوق العاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور باشگاه ها در امور اجرایی لیگ فوق العاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید