حناچی: حمایت مدیریت شهری از پروژه هایی که بهسازی بافت های تاریخی را به همراه دارد

به گزارش شیوا مارکت، شهردار تهران با تاکید بر لزوم حفظ ارزش های فرهنگی و تاریخی در شهر تهران گفت: مدیریت شهری از پروژه هایی که بهسازی ارزش های فرهنگی و تاریخی را به همراه دارد، حمایت می نماید.

حناچی: حمایت مدیریت شهری از پروژه هایی که بهسازی بافت های تاریخی را به همراه دارد

به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی در مراسم افتتاح نخستین بوتیک هتل کشور در شهر تهران گفت: هتلی که امروز افتتاح شد از جنبه های مختلفی با سایر هتل هایی که در کشور ساخته شده، متفاوت است. در حقیقت کوچه ای که این هتل در آن قرار گرفته است منحصر به فرد است چراکه تمامی ساختمان ها به صورت قرینه در آن ساخته شده است.

وی اضافه کرد: این پروژه توسط بخش خصوصی اجرایی شده و شهرداری نیز از آن حمایت نموده است. در حقیقت مدیریت شهری اگر سرمایه گذاری در بخش های واجد شرایط انجام گردد قطعاً از آن پروژه ها حمایت می نماید.

شهردار تهران ادامه داد: با اجرای چنین پروژه هایی بافت های ارزشمند در شهر حفظ می شوند و علاوه بر مالکینی که از اجرای این پروژه ها سود می برند همه مردم از فواید آن بهره مند می شوند. به این ترتیب می توانیم قدری به بهسازی بافت های ارزشمند فرهنگی و تاریخی در شهر تهران بپردازیم. خانه ای که این هتل در آن احداث شده توسط نسل اول معماران ساخته شده است. در تمامی جهان با اجرای چنین پروژه هایی سعی می نمایند بافت های ارزشمند فرهنگی و تاریخی خود را حفظ نمایند و جاذبه های فرهنگی ایجاد نمایند. قطعاً این هتل می تواند برای گردشگرانی که به تهران می آیند جذاب باشد.

وی تاکید نمود: سیاست شهرداری این است که با حمایت از چنین پروژه هایی، آنها را به عنوان یک الگو قرار دهد تا به این ترتیب علاوه بر وارد شدن ضایعه کمتر به بافت های تاریخی و حفظ محیط زیست، توسعه مالی را نیز داشته باشد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3353

به "حناچی: حمایت مدیریت شهری از پروژه هایی که بهسازی بافت های تاریخی را به همراه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: حمایت مدیریت شهری از پروژه هایی که بهسازی بافت های تاریخی را به همراه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید