خبرنگاران برطرف تصرف در اراضی ملی کن تهران

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران اعلام نمود: 10 هزار و 97 مترمربع از اراضی ملی پلاک کشارسفلی منطقه کن واقع در شمال غرب پایتخت در راستای اجرای یک فقره حکم قطعیت یافته قضایی، برطرف تصرف و به دولت بازگردانده شد.

خبرنگاران برطرف تصرف در اراضی ملی کن تهران

رضا آقایی روز شنبه در این باره به خبرنگاران گفت: این حکم قضایی باحضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی و همکاری دستگاه های ذی ربط همچون اداره گاز، اورژانس و عوامل حریم شهرداری منطقه 22 از ید متصرف خارج و تمامی بناهای ایجادشده مورد تخریب نهاده شد.

وی اضافه نمود: منابع طبیعی به عنوان سرمایه ملی متعلق به همه نسل هاست و بر این اساس حفظ و حراست از آن مشارکت همگانی بویژه نهادها و سازمان های مرتبط را می طلبد.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان تهران با بیان اینکه جنگل ها و مراتع از مواهب الهی به شمار می آیند اظهار کرد: با توجه به نقش مهم این منابع ارزشمند در طبیعت بویژه زندگی انسان ها، توسعه و احیای این سرمایه های الهی و حفاظت از آنها شکوفایی جامعه را به همراه داشته و هرچه دراین عرصه بیشتر بکوشیم زندگی سالم تر، مفیدتر و ثمربخش تری خواهیم داشت.

وی توضیح داد: با توجه به گرمی هوا، بوستان های جنگلی و اراضی مرتعی در معرض خطر آتش سوزی قرار دارند که برای حفاظت از این عرصه ها در مقابل آتش سوزی ضروری است که مسافران و گردشگران یکسری نکات ایمنی را رعایت نمایند.

آقایی ادامه داد: شهروندان و گردشگران هنگام مراجعه به بوستان های جنگلی و عرصه های طبیعی از روشن کردن آتش به جد خودداری نموده و حتما در مکان هایی که برای پخت و پز در نظر گرفته شده استفاده نمایند و از رها کردن ته سیگار و اجسام شیشه ای پرهیز نمایند.

وی از عموم مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی مراتب را فورا به وسیله سامانه 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

منطقه خوش آب و هوای کن در شمال غرب پایتخت و یکی از مناطق خوش آب و هوای استان تهران محسوب می گردد که بعضی سودجویان کوشش می نمایند این اراضی را تصرف نمایند.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21616

به "خبرنگاران برطرف تصرف در اراضی ملی کن تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برطرف تصرف در اراضی ملی کن تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید