خبرنگاران شرکت پلیمر هرمزبرکه تاییدیه دانش بنیان را دریافت کرد

به گزارش شیوا مارکت، بندرعباس-خبرنگاران-معاون صنایع کوچک شهرک های صنعتی هرمزگان گفت: شرکت تولیدی پلیمرهرمزبرکه در مورد تکنولوژی دورانی و ساخت بویه های اقیانوسی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاییدیه دانش بنیان را دریافت کرد.

خبرنگاران شرکت پلیمر هرمزبرکه تاییدیه دانش بنیان را دریافت کرد

احسان بخرد روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: محصول فناورانه بویه های اقیانوسی علایم جهت یابی دریایی هستند که دریانوردان از آنها به منظور پیدا کردن راستا مطمئن حرکت خود استفاده می نمایند.

وی بیان داشت: این علایم در نقاط مختلف طول سواحل و در راستاهای کشتیرانی قرار داده می شوند تا مشخص نماینده راستا ایمن نسبت به خشکی و خطرات ناپیدا باشند.

معاون صنایع کوچک شهرک های صنعتی هرمزگان اظهار کرد: این بویه های اقیانوسی به گونه ای طراحی و فراوری می شوند که به راحتی مورد ردیابی قرار گیرند و علایم یاری ناوبری دریایی در برخی موارد مجهز به دستگاه های شناسایی و رادار نیز هستند.

در حال حاضر بویه هایی که در کشور وجود دارد فلزی هستند و به گونه ای فراوری می شوند که باید رنگ آمیزی شوند اما بویه های پلی اتیلن به صورت رنگی فراوری شده و احتیاج به رنگ آمیزی ندارند.

دوام بالا، حمل و جا به جایی راحت، فراوری به صورت یکپارچه، تعمیر پذیری و عمر مفید طولانی از جمله مزایای پلی اتیلن های فراوری شده است.

بویه یا شناوه جسم کوچک شناوری است که به کف دریا مهار می گردد و از آن برای علامت گذاری در آبراه ها و سواحل به منظور هشدار دادن به کشتی ها درباره وجود صخره و سایر موانع زیر آب استفاده می گردد.

شرکت پلیمر هرمز برکه از سال 1384 در شهرک صنعتی شماره 3 بندرعباس فعال بوده که برای اولین بار در کشور پیروز به طراحی و ساخت بویه های عظیم اقیانوسی شده و در کیلومتر 25جاده بندرعباس - بندرلنگه قرار گرفته است.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20687

به "خبرنگاران شرکت پلیمر هرمزبرکه تاییدیه دانش بنیان را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرکت پلیمر هرمزبرکه تاییدیه دانش بنیان را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید