خبرنگاران وزیر ارشاد: بیش از هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات طی 2 هفته اخیر توزیع شد

به گزارش شیوا مارکت، تهران - خبرنگاران - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در 2 هفته اخیر بیش از هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات، توسط کمیته فرهنگی توزیع شد گفت: در هفته های آینده نیز چند هزار تن کاغذ دیگر وارد خواهد شد و به وضعیت مطلوب خواهیم رسید.

خبرنگاران وزیر ارشاد: بیش از هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات طی 2 هفته اخیر توزیع شد

به گزارش خبرنگاران، سید عباس صالحی پنجشنبه شب در حاشیه مراسم بیست و پنجمین سالگرد انتشار نشریه فرهنگی و اجتماعی رهاورد شهرستان دماوند با اشاره به مسائل موجود در حوزه مطبوعات در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در بخش تبدیل کاغذ و واردات آن مسائلی به وجود آمده بود که با تدابیر لازم و برگزاری جلسات متعدد با مسئولان عالی رتبه مقرر شد کاغذ در فهرست کالای اساسی باقی بماند.

وی اضافه نمود: با وقوع این اتفاق در دیگر مراحل نیز همچون واردات در حوزه کاغذ کتاب، مطبوعات و ترخیص گمرک سفارش ها افزایش یافت.

صالحی با تاکید بر اینکه وضعیت این حوزه در هفته های آینده مطلوب و متعادل خواهد شد، توضیح داد: یک دوره بحرانی را به دلیل تعیین نبودن وضعیت کاغذ سپری کردیم که در هفته های آینده به وضعیت مطلوب خواهد رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد حمایت هیات دولت از اصحاب رسانه در انتشار اخبار و نقدپذیری مسئولان خاطر نشان کرد: آنچه که هم در هیات نظارت مطبوعات و هم در دستگاه های دولتی وجود دارد، رسانه را مکمل فعالیت های اجرایی دولت و نقد رسانه ها را به عنوان نقد درونی از خودمان تلقی کنیم و مرور رسانه ها را نه تنها اخلال بلکه یاری می دانیم.

وی تاکید نمود: در 6 سال اخیر ارجاع تخلف رسانه ها به دادگاه ها بسیار انگشت شمار بوده و توصیه اصلی هیات دولت و تمام دستگاه ها به رسانه ها، کاهش شکایت های دولتی و صرفاً در مسائل عمومی است.

صالحی اضافه نمود: معتقدیم رسانه ها با آزادی نقد همراه با انصاف می توانند یاری شایانی در بحث مدیریت داشته باشند.

کارکرد رسانه های محلی حفظ هویت منطقه است

صالحی همچنین در این همایش با اشاره به نقش رسانه ها به ویژه در عصر جدید به عنوان رکن چهارم قوای حاکمیتی اظهار داشت: در کنار این نقش مؤثر، حضور رسانه های منطقه ای و محلی با توجه به کارکردهای آنها در بین دیگر مطبوعات کشوری و سراسری متفاوت، متمایز و مستقل است و همین امر بر صندلی آنان می افزاید.

این مقام مسئول با اشاره به سه نکته مهم در بخش تأثیر رسانه های محلی بر منطقه و جامعه، اضافه نمود: رسانه های محلی و منطقه ای حافظ هویت آن منطقه هستند چراکه در جامعه کنونی همه ما گرفتار اختلالات حفظ هویت های اجتماعی هستیم و در این شرایط نشریات محلی می توانند این هویت را حفظ و به نسل های آینده منتقل نمایند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه نشریه محلی رهاورد توانسته در این بخش تأثیرگذار باشد، گفت: از جمله بخش های مهم در حفظ این هویت، بخش اجتماعی و سیاسی یک جامعه است؛ در این نشریه طی 25 سال اخیر شاهد بیان تشکیل تشکل ها و مراکز تأثیرگذار در بخش های اجتماعی و سیاسی هستیم که اگر این مطالب نبود، قطعاً آیندگان از آن بهره مند نمی شدند.

صالحی اضافه نمود: هویت سیاسی و اجتماعی یک منطقه در صورتی که شناسنامه دار گردد، نقش تأثیرگذاری در حرکت های آینده شهرستان ایفا خواهد نمود که قطعاً نه تنها شناسنامه یک شهرستان بلکه برای آموزه های تعلیم سیاسی اجتماعی یک منطقه مؤثر است.

این مقام مسئول گفت: روایتگرانی در حوزه های مختلف سیاسی، علمی و اجتماعی بوده و هستند که با بیان تجربه های خود از دماوند حتی اگر بومی منطقه نیز نباشند، می توانند نسل های هم نسل و بعد از آنان را از گذشته و حال آشنا نمایند که می توان به نقش شهیدان مفتح، شاه آبادی و دیگر تاثیرگذاران اشاره نمود.

تهرام/7256/ 1008

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7065

به "خبرنگاران وزیر ارشاد: بیش از هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات طی 2 هفته اخیر توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر ارشاد: بیش از هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات طی 2 هفته اخیر توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید