خبرنگاران کمیته خارجی سنا خواستار لغو حکم زندان و کلیه اتهامات یک فعال سعودی شد

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- رییس کمیته روابط خارجی مجلس سنا آمریکا در واکنش به محکومیت لجین الهذلول فعال حقوق بشری به پنج سال زندان در عربستان ، خواستار لغو کلیه اتهامات وارده به وی شد.

خبرنگاران کمیته خارجی سنا خواستار لغو حکم زندان و کلیه اتهامات یک فعال سعودی شد

به گزارش بامداد سه شنبه خبرنگاران، جیمز ریش در پیام توییتری نوشت: حکم دادگاه سعودی در محکومیت لجین الهذلول فعال حقوق بشر به 5 سال و 8 ماه زندان غیر قابل قبول است.

به نوشته ریش، لجین نقش اساسی در پیشبرد حقوق زنان در عربستان داشته است و مقامات سعودی باید در این حکم تجدیدنظر کنند و کلیه اتهامات علیه وی را لغو کنند.

کمیته روابط خارجی سنا ایالات متحده از کمیته های دائمی سنا این کشور است و مسوول قانونگذاری و مباحثات سیاست خارجی در سنا است.

کمیته روابط خارجی همچنین مسئول نظارت و تخصیص بودجه برنامه های کمک خارجی و نیز تأمین بودجه فروش اسلحه و ارائه آموزش به متحدین کشور آمریکا است.

دادگاه جنایی در ریاض پایتخت عربستان الهذلول فعال حقوق بشر سعودی را به اتهام ساختگی دست داشتن در شماری از فعالیت های مجرمانه بر اساس قانون مبارزه با جرایم تروریستی و تامین هزینه آنها به 5 سال و 8 ماه زندان محکوم کرد.

لجین متولد سال 1989 فعال سعودی در زمینه حقوق زنان است. او در سال 2014 در حال رانندگی و عبور از مرز مشترک عربستان و امارات برای اولین بار بازداشت شد. او در ماه می 2018 در راستای موج بازداشت فعالان مدافع حقوق بشر در عربستان به دلایل ناشناخته ای برای دومین بار دستگیر و زندانی شد و هم اکنون نیز در بازداشت بسر می برد.

عربستان برخی از فعالان زن سعودی که در بازداشت به سر می بردند را به طور موقت آزاد کرده اما سایر زنان در بند همچنان در دادگاه های قضایی پشت درهای بسته محاکمه می شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 26816

به "خبرنگاران کمیته خارجی سنا خواستار لغو حکم زندان و کلیه اتهامات یک فعال سعودی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمیته خارجی سنا خواستار لغو حکم زندان و کلیه اتهامات یک فعال سعودی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید