دارندگان ملک 900 میلیون تومانی کمک معیشتی نمی گیرند

به گزارش شیوا مارکت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: به آن دسته از کسانی که 900 میلیون تا یک میلیارد تومان ملک یا دارایی دیگری داشته باشند، کمک معیشتی تعلق نمی گیرد.

دارندگان ملک 900 میلیون تومانی کمک معیشتی نمی گیرند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم اختتامیه هفته جهانی کارآفرینی گفت: 60 میلیون نفری که کمک معیشتی به آنها پرداخت شده بدون بررسی اطلاعات مالی نبوده و کسانی که دارای ملک بیشتر از 900 میلیون و یک میلیارد تومان یا درآمدهای دیگری هستند یا خودروی بیش از 500 میلیون تومان دارند یا سه سفر خارجی غیر زیارتی در سال داشته اند، جزو افراد با تمکن مالی به شمار رفته و مشمول دریافت بسته معیشتی نشده اند.

وی درباره گلایه برخی از مردم نسبت به عدم دریافت کمک معیشتی دولت، اظهار کرد: دولت برای حمایت از طبقات متوسط و کم درآمد جامعه در گام اول 15 میلیون خانوار شامل 60 میلیون نفر را مشمول سبد معیشتی قرار داد و در سه نوبت این کمک معیشتی را پرداخت کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این مبلغ 55 هزار تومان برای خانوارهای تک نفره تا 205 هزار تومان برای خانوارهای چهار نفره و بیشتر است و بدون بررسی وسع مالی افراد نمی توان سبد معیشتی پرداخت کرد.

شریعتمداری اضافه نمود: ما شرایطی فراهم کردیم که با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق کد دستوری #6369* افرادی که خود را مستحق کمک معیشتی می دانند تقاضای خود را ثبت و کد رهگیری دریافت کنند که با برقراری اینترنت می توانند به راحتی به سامانه مذکور متصل شوند.

  • حساب بانکی متقاضیان دریافت کمک معیشتی بررسی می شود

وی ادامه داد: کسانی که تقاضای خود را از طریق کد دستوری مذکور ثبت کنند، در واقع به دولت اجازه بررسی حساب های بانکی خود را می دهند و اگر شرایط لازم را داشتند و جزو طبقات متوسط و کم درآمد بودند از زمان شروع طرح حمایتی این مبلغ را دریافت می کنند و چنانچه مشمول نشوند به آنها تعلق نمی گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: کسانی که توان مالی مناسب دارند و با معیارهای موجود مشمول نمی شوند از طریق پیامک واجد شرایط نبودن آنها اعلام می شود و بعد از آزمون وسع مالی حذف می شوند.

شریعتمداری درباره اختلال کد دستوری هم گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری خوبی با ما داشته و سه اپراتور تلفن همراه مسئله ای نداشتند. تنها در مورد یک اپراتور با مشکل فنی روبرو شدیم که خوشبختانه برطرف شده است.

  • نحوه ثبت درخواست بسته حمایتی | چند نفر تاکنون درخواست خود را ثبت کرده اند؟

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13841

به "دارندگان ملک 900 میلیون تومانی کمک معیشتی نمی گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارندگان ملک 900 میلیون تومانی کمک معیشتی نمی گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید