داروی تقلبی رمدسیویر با قیمت نجومی در بازار سیاه

به گزارش شیوا مارکت، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه تقلبی بوده و توسط افراد سودجو به فروش می رسد، گفت: داروی موجود در بازار آزاد مورد تائید سازمان غذا و دارو نیست و مردم از تهیه آن اکیدا خودداری نمایند.

داروی تقلبی رمدسیویر با قیمت نجومی در بازار سیاه

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز با اعلام این مطلب، گفت: در حال حاضر داروی رمدسیویر با برچسب تقلبی به قیمت های نجومی در بازار آزاد به فروش می رسد. این اقدام که توسط بعضی افراد سودجو انجام شده است، توسط مراجع قضائی و انتظامی پیگیری و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر داروی رمدسیویر که توسط بعضی از مراجع دارویی برای درمان بعضی بیماران مبتلا به کرونا مورد توجه قرار گرفته است، با پیگیری سازمان غذا و دارو وارد کشور شده و برای انجام کارآزمایی بالینی همچون سایر دارو های قبلی در اختیار معاونت تحقیقات وزارت بهداشت قرار گرفته است، بنابراین هیچ نمونه مورد تائیدی از این دارو در بازار وجود ندارد و تمام نمونه های موجود آن در بازار غیر رسمی، غیرمجاز و تقلبی محسوب می گردد.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه قابلیت فراوری این دارو و ماده اولیه آن در کشور وجود دارد، گفت: شرکت های فراوری داخل فناوری فراوری این دارو را در اختیار دارند و به محض تائید آن توسط کمیته علمی مبارزه با کرونا وارد مدار فراوری خواهد شد و هیچ نگرانی از لحاظ تامین این دارو وجود نخواهد داشت.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی یادآور شد: داروی رمدسیویر هنوز در پروتکل درمانی بیماری کرونا وجود ندارد از پزشکان خواست از تجویز این دارو و سرگردانی خانواده بیماران جدا خودداری نمایند.

شانه ساز با اشاره به دریافت گزارش هایی از فروش دارو های دیگری با قیمت های گزاف به نام داروی درمان کرونا از مردم خواست در صورت مشاهده مواردی از این دست، بلافاصله با معاونت غذا و داروی دانشگاه محل سکونت شان تماس واطلاع رسانی نمایند.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: فرارو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21587

به "داروی تقلبی رمدسیویر با قیمت نجومی در بازار سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی تقلبی رمدسیویر با قیمت نجومی در بازار سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید