درخواست ابتکار از رئیسی برای تایید لایحه تامین امنیت زنان

به گزارش شیوا مارکت، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه لایحه تامین امنیت زنان مدتی است که از طرف دولت برای اظهارنظر قضایی به قوه قضاییه رفته است، گفت: محترمامه و عاجزانه به آقای رئیسی می گویم که مهلت بررسی این لایحه تمام شده، لطفا این لایحه را تایید کنید تا بتوانیم بقیه مراحل آن را در دولت انجام دهیم و قانونی شایسته برای حفظ خانواده به تصویب برسد.

درخواست ابتکار از رئیسی برای تایید لایحه تامین امنیت زنان

به گزارش خبرنگاران، معصومه ابتکار در مراسم تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی با اشاره به اینکه نشست های متعددی در رابطه با تامین امنیت زنان با قوه قضاییه برگزار شده است، اضافه کرد: این جلسات با حضور قضات و معاونین قوه قضاییه با روند خوبی اجرا شده و تغییرات و اصلاحات در این خصوص اجرا شده است. با تغییر ریاست قوه قضاییه نیز قول داده اند در حداقل زمان این لایحه را ارائه بدهند.

وی در ادامه در خصوص لایحه حمایت از حقوق بچه ها و نوجوانان نیز شرح داد: این لایحه 10 سال بود که در مجلس مسکوت مانده بود اما با روی کار آمدن دولت دوازدهم جزو اولویت های کاری ما قرار گرفت و با همت کنندگان تصویب شد. پس از ارسال این لایحه به شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد شد و به کمیسیون بازگشت. بعد از برطرف شدن این ایرادات بار دیگر این لایحه از سوی شورای نگهبان به کمیسیون اجتماعی بازگشت تا سایر ایرادات نیز برطرف گردد. از همین تریبون تقاضا دارم تا کنندگان هر چه سریع تر لایحه را تصویب کنند چرا که نیاز امروز جامعه است. لایحه حمایت از حقوق بچه ها و نوجوانان قانون بازدارنده جدی در برابر آزار و اذیت بچه ها است و اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد.

ابتکار در ادامه این برنامه با اشاره به اینکه مسائل اجتماعی ریشه در مسائل فرهنگی دارد، اظهار کرد: امروزه حتی در مرفه ترین کشورها این مسائل به چشم می خورد به طوری که در بعضی از کشورهای اروپایی توسعه یافته وزیر تنهایی یا حتی در کشوری مانند انگلستان وزیر خودکشی منصوب شده است. این موضوعات نشان می دهد که معضلات اجتماعی تا چه حد جدی هستند.

ابتکار با اشاره به نقش دین در جلوگیری از سرگشتگی جامعه جهانی شرح داد: یکی از مهم ترین کارکردهای دین در خصوص مسائل روز است که می تواند از سرگشتگی جوامع جلوگیری کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تحولات اجرا شده در سال های اخیر در حوزه زنان نیز شرح داد: این تغییرات در حوزه های آموزشی، بهداشت، مشارکت سیاسی و ... اتفاق افتاده است. البته ما هنوز هم عقب ماندگی داریم و باید برنامه ریزی کنیم. با این حال نیاز داریم که هنوز به آینده امید داشته باشیم.

ابتکار با اشاره به اینکه کشور ما درگیر یک جنگ اقتصادی و روانی تمام عیار است، نیز گفت: پیامد این جنگ به مسائل اجتماعی برمی گردد که شاهد آثار آن هستیم. به همین دلیل باید ساز و کارهای اجتماعی و فرهنگی درستی را پیش بینی کنیم.

ابتکار با اشاره به اینکه حدود 40 بازدید از مراکز اورژانس اجتماعی در سال های اخیر انجام داده است، شرح داد: اورژانس اجتماعی نیازمند طرح جامعی است تا ساز و کار لازم برای مداخله در آسیب ها و منابع مورد نیاز آن تامین گردد. همچنین طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی در سراسر کشور اجرا شده است.

به گفته ابتکار طرح گفت وگوی ملی خانواده نیز از دیگر برنامه های معاونت زنان است که تلاش می کند مهارت ارتباطی را از خانواده شروع کند و به مهارت ارتباطی بین نسلی برسد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10409

به "درخواست ابتکار از رئیسی برای تایید لایحه تامین امنیت زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ابتکار از رئیسی برای تایید لایحه تامین امنیت زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید