درخواست اعضای آفریقایی شورای امنیت برای لغو تحریم های آمریکا علیه سودان

به گزارش شیوا مارکت، کشورهای آفریقایی عضو شورای امنیت خواستار حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی گروه های تروریستی و لغو تحریم های آمریکا علیه خارطوم شدند.

درخواست اعضای آفریقایی شورای امنیت برای لغو تحریم های آمریکا علیه سودان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،آفریقایی جنوبی ، ساحل عاج و گینه استوایی کشورهای آفریقایی عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل هستند که با انتشار بیانیه مشترکی خواستار حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی گروه های تروریستی و لغو تحریم های آمریکا علیه سودان شدند.

به نوشته روزنامه سودان تریبون، در این بیانیه با اشاره به تشکیل دولت مدنی در خارطوم آمده است : شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا با در نظر دریافت تغییرات مهمی که در سودان رخ داده است، مجازات های خود را علیه این کشور لغو کرد.

اتحادیه آفریقا در ژوئن گذشته به دلیل عدم واگذاری قدرت از سوی نظامیان به یک دولت مدنی، عضویت سودان در این اتجادیه را به حالت تعلیق در آورد اما با تشکیل دولت انتقالی در خارطوم این تعلیق را لغو کرد.

در این بیانیه با اشاره به تحریم های آمریکا علیه سودان تصریح شده است: در شرایط کنونی باید برخی کشورها که تحریم هایی علیه سودان وضع و اعمال کرده اند، باید از اتحادیه آفریقا الگو برداری و تحریم های خود را علیه خارطوم لغو کنند.

کشورهای آفریقایی عضو غیر دائم شورای امنیت از دولت انتقالی سودان خواستند که به توافقات اجرا شده با نظامیان پایبند باشند تا روند مسالمت آمیز انتقال قدرت به موفقیت به خاتمه رسد.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10710

به "درخواست اعضای آفریقایی شورای امنیت برای لغو تحریم های آمریکا علیه سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست اعضای آفریقایی شورای امنیت برای لغو تحریم های آمریکا علیه سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید