دوئل نهایی ترامپ و بایدن در تنسی

به گزارش شیوا مارکت، نامزد های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دومین و آخرین دوئل خود را در دانشگاه بلمونت ایالت تنسی برگزار می نمایند؛ اما دونالد ترامپ و جو بایدن نامزد های جمهوری خواه و دموکرات این انتخابات، قبل از آغاز آخرین مناظره در ساعت 4:30 بامداد آدینه به وقت ایران، بر سر موضوعات مورد بحث با هم درگیر شدند.

دوئل نهایی ترامپ و بایدن در تنسی

به گزارش روزنامه شرق، کمپین انتخاباتی ترامپ، سازمان دهندگان مناظره را متهم نموده که با کنار گذاشتن موضوع سیاست خارجی، به سود دموکرات ها عمل نموده اند؛ چرا که ترامپ در حوزه سیاست خارجی عملکرد مقبولی داشته و بایدن در چند دهه ای که رئیس کمیته روابط خارجی سنا و سپس معاون رئیس جمهوری بوده، نه تنها هیچ دستاوردی نداشته؛ بلکه افشاگری های اخیر درباره اقدامات پسرش هانتر بایدن در اوکراین جنجال آفرین شده است.

اما در طرف مقابل هم کمپین جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را متهم کرد که به برگزار نمایندگان مناظره فشار آورده تا بحث درباره ویروس کرونا را از موضوعات مورد بحث خارج کند تا عملکرد ضعیف دولت ترامپ مورد انتقاد بایدن قرار نگیرد. در روز های گذشته بیل استپین مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ در نامه ای به کمیسیون مناظره های انتخاباتی خواهان معین مباحث مناظره آخر شد و بر این نکته تأکید کرد که دو نامزد توافق نموده اند که موضوع سیاست خارجی در این مناظره گنجانده گردد؛ اما خانم کریستین ولکر خبرنگار NBC که مجری مناظره است، این موضوعات را برای مناظره انتخاب نموده است: خانواده های آمریکایی، نژادپرستی در آمریکا، تغییرات اقلیمی، امنیت ملی و رهبری.

پس از قطعی شدن این موضوعات، ترامپ در سخنرانی انتخاباتی در پریسکوت ایالت آریزونا، کریستین ولکر را یک دموکرات رادیکال توصیف کرد و گفت درست نیست چنین شخصی ناظر و مجری مناظره باشد. در همین حال، مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ، بایدن و کمیسیون مناظره انتخاباتی را به کوشش برای جلوگیری از بحث درباره سابقه اش در حوزه سیاست خارجی و همراهی کمیسیون برای مسکوت گذاشتن این موضوع مهم متهم کرد.

استپین می نویسد: کار های نادرست کمیسیون مناظره ها که آشکارا هوادار بایدن است، تمام مناظره ها را به حاشیه کشانده و مانع بحث درست و منطقی شده است. جای تعجب نیست که چرا مردم دیگر اهمیت چندانی به مناظره های انتخاباتی نمی دهند. کمپین بایدن در پاسخ به این اتهام ها به وسیله تی جی داکلو دبیر مطبوعاتی این کمپین بیان کرد که موضوعات مناظره ها از ماه ها قبل از سوی دو نامزد معین شده و این کمپین ترامپ است که می خواهد از بحث درباره موضوعاتی که درباره آن ها ضعیف عمل نموده، طفره برود.

ترامپ حاضر نیست در بحث درباره مدیریت فاجعه بارش در همه گیری ویروس کرونا بحث گردد. رئیس جمهوری ما فردی است که نگران مباحث مناظره هاست؛ اما مردم بحرانی ترین روز ها را به دلیل سوءمدیریت سپری می نمایند.

2 دقیقه زمان برای هر کاندیدا

کمیسیون مناظره های انتخاباتی در ایالات متحده با تجربه مناظره اول و تنش های اتفاق افتاده میان ترامپ و بایدن تصمیم گرفته تا در دومین مصاف رودرروی نامزد های ریاست جمهوری این کشور برای جلوگیری از تکرار آشفتگی و تنش، میکروفون هر نامزد را هنگام صحبت طرف مقابل قطع کند.

به موجب مقررات هرکدام از دو نامزد دو دقیقه برای پاسخ به سؤال مطرح شده از سوی مجری مناظره فرصت خواهند داشت و در طول این مدت میکروفون نامزد دیگر قطع خواهد بود. بر اساس این هنگامی که دو نامزد از فرصت های دو دقیقه ای خود برای پاسخ به سؤالات استفاده کردند، امکان یک بحث آزاد میان طرفین فراهم می گردد که در این صورت میکروفون های دو نامزد باز خواهد بود.

در بیانیه کمیسیون نظارت بر مناظره های انتخاباتی آمریکا ابراز امیدواری شده که نامزد ها زمان اختصاص داده شده به هر یک را رعایت نمایند تا بحث بتواند به صورت مفید برای بینندگان پیش برود.

بیل استپین، مدیر کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، در این زمینه هم به کمیسیون نظارت بر مناظره ها انتقاد نموده و این تصمیم را خلاف مقررات و مغرضانه خوانده است. استپین با انتشار بیانیه ای بیان کرد: با وجود هر تغییری که در آخرین دقایق از سوی یک کمیسیون غیر بی طرف ایجاد می گردد، رئیس جمهور ترامپ همچنان با جو بایدن مناظره می نماید. کمیسیون مناظره های انتخاباتی آشکارا میخواهد با دستورالعمل های جدید آخرین کوشش خود برای ایجاد فزونی به سود نامزد مورد علاقه اش را انجام دهد.

دونالد ترامپ در جریان اولین مناظره خود با بایدن، 71 بار حرف رقیب دموکرات خود را قطع کرد و جو بایدن 22 بار این کار را انجام داد. به گفته مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ با وجود حذف موضوع سیاست خارجی در مباحث مناظره، دونالد ترامپ میخواهد در مناظره دوم فرصت صحبت درباره اقدامات هانتر بایدن پسر جو بایدن را برای خود فراهم کند. اگر رسانه ها این سؤالات را از جو بایدن نپرسند، رئیس جمهوری حتما این سؤال ها را مطرح خواهد نمود و هیچ راهی برای فرار از آن وجود ندارد.

مؤسسه سنجش داده های تلویزیونی نیلسن هولدینگ اعلام نموده که تعداد بیننده های تلویزیونی نخستین مناظره ریاست جمهوری بین جو بایدن و ترامپ در 29 سپتامبر برگزار و از 16 شبکه تلویزیونی داخل آمریکا پخش شد که بیش از 73 میلیون نفر بود. این تخمین تنها شامل آمریکایی هایی است که مناظره را به وسیله تلویزیون تماشا کردند و با احتساب افرادی که به وسیله تلفن های هوشمند، اینترنت یا شبکه های رادیویی مناظره را دنبال کردند، رقم بسیار بالاتر خواهد بود. انتظار می رود مناظره آخر بایدن و ترامپ بینندگان بیشتری در مقایسه با مناظره اول داشته باشد.

جدید ترین نظرسنجی ها

در آستانه مناظره پایانی ترامپ و بایدن، کالج سیه نا که یکی از منابع معتبر برای نظرسنجی های انتخاباتی به شمار می آید، با همراهی نیویورک تایمز نظرسنجی مشترکی انجام داده که حاکی از پیشتازی نامزد حزب دموکرات است. این نظرسنجی که در فاصله 15 تا 18 اکتبر اجرا شده، نشان می دهد که ترامپ تقریبا در هیچ یک از موضوعات مهم از رقیب خود شرایط بهتری ندارد.

ترامپ مزیت خود در مدیریت مالی را که از نقاط قوتش محسوب می شد، از دست داده و اکنون رأی دهندگان درباره اعتماد بیشتر به او یا بایدن برای مدیریت مالی دچار اختلاف شده اند. اختلاف پیشتازی بایدن از ترامپ در مدیریت همه گیری کرونا 12 درصد است و رأی دهندگان با اختلاف شش درصدی به بایدن بیش از ترامپ برای انتخاب قضات دیوان عالی اعتماد دارند. همچنین آمریکایی ها بایدن را با یک اختلاف 20 درصدی بیش از ترامپ شایسته ایجاد اتحاد در کشورشان قلمداد می نمایند.

در مجموع بایدن مورد حمایت 50 درصد رأی دهندگان احتمالی و ترامپ مورد حمایت 41 درصد از رأی دهندگان است. وب سایت ان بی سی هم براساس تازه ترین نظرسنجی خود از رأی منفی حدود سه چهارم از لاتین تبار ها به شیوه مدیریت بحران کرونا از سوی دولت ترامپ اطلاع داد. همچنین بر اساس این حدود 39 درصد از رأی دهندگان گفته اند که در ماه های اخیر شغل خود را از دست داده اند و این امر را ناشی از سوء مدیریت ترامپ می دانند.

تا به امروز تقریبا 30 میلیون رأی دهنده در حال حاضر رأی خود را به صندوق انداخته اند؛ در حالی که قبل از آخرین انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016، فقط شش میلیون رأی دهنده در این مرحله و قبل از روز انتخابات رأی داده بودند.

کارشناسان می گویند همه گیری کرونا باعث شده تا بسیاری از آمریکایی ها زودتر از موعد، رأی گیری خود را انجام دهند تا از شلوغی در مراکز رأی گیری در روز انتخابات جلوگیری گردد؛ اگرچه بعضی از رأی دهندگان اولیه برای رأی دادن در صف های طولانی منتظر ماندند.

مجله سلو بلاگ: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24510

به "دوئل نهایی ترامپ و بایدن در تنسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوئل نهایی ترامپ و بایدن در تنسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید