دولت لبنان برای تماس های واتس اپ روزانه 0.20 دلار هزینه دریافت خواهد نمود

به گزارش شیوا مارکت، دولت لبنان امروز تأیید کرد که تصمیم دارد برای استفاده کاربران از تماس های واتس اپ و سایر برنامه های دارای قابلیت تماس تلفنی اینترنتی هزینه روزانه برابر با 0.20 دلار هزینه اعمال کند.

دولت لبنان برای تماس های واتس اپ روزانه 0.20 دلار هزینه دریافت خواهد نمود

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد این تصمیم کل کابینه و بر اساس تمام مؤلفه های سیاسی است و تنها توسط وزیر ارتباطات گرفته نشده است.

رسانه های محلی بیروت از اوایل صبح امروز اعلام کردند که در حالی که وزیران در خصوص راه های افزایش درآمد در بودجه سال 2020 صحبت می نمایند دولت به دنبال برنامه ای برای اعمال هزینه در تماس های واتس اپ است. بر اساس این تصمیم جدید، در صورتی که کاربر هر روز با واتس اپ تماس برقرار کند ، ماهانه 6 دلار هزینه پرداخت خواهد نمود. این پیشنهاد برای هر تماس با استفاده از VoIP (ضبط صدا به وسیله پروتکل اینترنت) و روزانه 0.20 دلار هزینه اعمال می گردد. این پروتکل توسط بسیاری از برنامه ها از جمله واتس اپ، تماس فیس بوک و فیس تایم استفاده می گردد. بر این اساس اگر کاربر هر روز یک تماس برقرار کند ، ماهانه مبلغ 6 دلار از حسابش کسر می گردد.

برای کل تعداد کاربران VoIP ، حدود 3.5 میلیون هزینه تخمین زده می گردد ، وزارت خزانه داری درآمد سالانه این طرح را حدود 250 میلیون دلار تخمین زده است. با کاهش درآمدهای بخش ارتباطات از راه دور به دلیل استفاده از برنامه های شخص ثالث برای تماس های تلفنی و پیغام ها و برای کاهش کسری بودجه و باز کردن قفل بودجه از کنفرانس CEDRE سال گذشته ، اقدامات ریاضت مالی در حال انجام است.

لبنان در حال حاضر دارای یکی از گران ترین نرخ های تلفن همراه در منطقه است و انحصار ارتباطات از راه دور را اداره می نماید که تنها دو سیستم ارائه دهنده خدمات دارد و هر دو شرکت متعلق به دولت هستند در مجموع ، آنها پس از مالیات ، دومین منبع درآمد دولت را تأمین می نمایند.

اما این پیشنهاد بلافاصله با واکنش های گسترده ای در شبکه های اجتماعی روبرو شد.نماینده مجلس ، پائولا یعقوبیان گفت ، مردم یک اسکناس نیز خرج پله های پیشرفت شما(سیاستمدران) نمی نمایند. با متوقف کردن معاملات [مشکوک] خود که به آنها به عنوان پروژه گفته می گردد ، پول بدست می آورید. پول سد بیسری باید در برق سرمایه گذاری گردد که سالانه 2 میلیارد دلار کسری دارد.

این سد ، یک پروژه با بودجه 617 میلیون دلاری است که می تواند یک مخزن 125 میلیون متر مکعب در دره بیسری - یکی از مناطق فرهنگی و اکولوژیکی غنی جنوب لبنان - ایجاد کند ، این پروژه برای 1.6 میلیون نفر سود خواهد داشت. یک ستاره موسیقی پاپ؛ رهب آلما نیز با نقد موضوع واتس اپ گفت: سیاستمداران کم کم از مردم خواهند خواست به دلیل تنفس نیز مالیات دهند.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: انتخاب
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12218

به "دولت لبنان برای تماس های واتس اپ روزانه 0.20 دلار هزینه دریافت خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت لبنان برای تماس های واتس اپ روزانه 0.20 دلار هزینه دریافت خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید