دیدار وزرای خارجه 1

به گزارش شیوا مارکت، دفتر سخنگوی اتحادیه اروپا گفت وزیران خارجه گروه 1+4 و ایران امروز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار می کنند تا به بررسی راه های اجرای کامل و مؤثر برجام بپردازند.

دیدار وزرای خارجه 1

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اتحادیه اروپا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای تایید کرد که وزیران خارجه گروه 1+4 و ایران امروز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک دیدار می کنند.

بر اساس بیانیه ای که دفتر رسانه ای بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا منتشر کرده، این نشست به ریاست فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار می شود.

در بخشی از این بیانیه آمده است: وزرا راه های اطمینان از اجرای کامل و مؤثر برجام از هر نظر را بررسی خواهند کرد.

گروه 1+4 متشکل از انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین گروهی است که به همراه آمریکا سال ها با ایران مذاکره کرد تا توافق هسته ای به دست آید. سال گذشته واشنگتن به صورت یکجانبه از این گروه و توافق هسته ای خارج شد و تحریم های یکجانبه خود را علیه ایران احیا کرد.

در حالی که پس از خروج آمریکا، اتحادیه اروپا متعهد شد آثار منفی تحریم های آمریکا را جبران کند، بروکسل در عمل این وعده را محقق نکرده است. در پاسخ، ایران با استناد به دو بند برجام و در چند مرحله، تعهد خود به این توافق را کاهش داده است. جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است که اگر روابط اقتصادی با ایران عادی سازی نشود، تهران تعهدش به برجام را بیش از پیش کاهش می دهد.

ق

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11127

به "دیدار وزرای خارجه 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار وزرای خارجه 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید