دیپلمات روس: حضور نظامیان آمریکایی در سوریه برای ادامه غارت این کشور است

به گزارش شیوا مارکت، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: حضور نظامیان آمریکایی در سوریه برای ادامه غارت مردم این کشور اجرا شده است.

دیپلمات روس: حضور نظامیان آمریکایی در سوریه برای ادامه غارت این کشور است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیمیتری پولیانسکی معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، روز یکشنبه گفت، حضور نظامیان آمریکا در سوریه برای ادامه غارت مردم این کشور است.

براساس گزارش خبرگزاری روسی تاس، پولیانسکی در حساب توئیتری خود در مورد ارسال نیروهای آمریکایی به شمال شرقی سوریه برای حفاظت از میدان های نفتی این کشور، گفت: حفاظت از میادین نفتی سوریه در برابر مردم این کشور و ادامه غارت آنها، پوشش رسانه ای مناسبی از آنچه اتفاق می افتد، است.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز 13 اکتبر (21 مهر) بیان کرد که به دنبال حمله ترکیه، خروج هزار نیروی آمریکایی از شمال سوریه آغاز شده است. پس از آن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز گفت که نیروهای آمریکایی که سوریه را ترک کردند برای نظارت بر اوضاع مجددا در این منطقه مستقر خواهند شد.

ترامپ در سخنرانی روز چهارشنبه اش گفت: ما از نفت محافظت نموده ایم و بنابراین، شمار کمی از نیروهای آمریکایی در مناطقی که در آنها نفت وجود دارند باقی خواهند ماند و ما از این مناطق حراست خواهیم کرد و در آینده تصمیم می گیریم که با آن چکار کنیم.

از طرفی وزارت دفاع روسیه با انتشار عکس هایی ماهواره ای، اسنادی از قاچاق نفت شرق سوریه با حمایت آمریکا منتشر کرد.

ایگور کوناشنکوف با اشاره به هدف ادعایی آمریکا برای حفاظت از میادین نفتی شرق سوریه در برابر داعش گفت: آنچه اکنون واشنگتن با غصب و کنترل نظامی میادین نفتی شرق سوریه انجام می دهد، راهزنی بین المللی است.

ارتش ترکیه 9 اکتبر (17 مهر) عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف تسلط بر مناطق تحت نفوذ شبه نظامیان کُرد سوریه آغاز نموده است که در حال حاضر به دلیل توافق سوچی متوقف است. این عملیات پس از آن آغاز شد که آمریکا نظامیان خود را از این منطقه خارج کرد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12886

به "دیپلمات روس: حضور نظامیان آمریکایی در سوریه برای ادامه غارت این کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روس: حضور نظامیان آمریکایی در سوریه برای ادامه غارت این کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید