رایزنی بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین در امور سوریه

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از سانا، بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز با الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه روسیه و هیات همراه وی در دمشق دیدار و مصاحبه کرد.

رایزنی بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین در امور سوریه

دو طرف در این دیدار درباره آخرین تحولات سوریه به ویژه حمله ترکیه به شمال شرق سوریه رایزنی کردند.

بشار اسد در این دیدار تاکید نمود: در مرحله کنونی و آینده باید بر توقف تجاوز ترکیه و خروج همه نیروهای ترکیه ای، آمریکایی و نیروهایی متمرکز شد که به صورت غیر قانونی در سوریه حضور دارند. این نیروها بر اساس حقوق بین الملل و منشورهای بین المللی، اشغالگر هستند و ملت سوریه حق دارد با تمامی ابزارهای موجود، در برابر آن مقاومت کند.

هیئت روس نیز ضمن اعلام حمایت ثابت از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، گفت که مسکو مخالف هر گونه اقدام یا گامی است که این حاکمیت را نقض کند، باعث پیچیدگی وضعیت گردد و بر کوشش های انتها دادن به جنگ سوریه تاثیر بگذارد.

در این دیدار، مقدمات برگزاری نخستین نشست کمیته قانون اساسی آنالیز شد. طرفین سوری و روس از پیشرفت امور در این زمینه ابراز خرسندی کردند.

طرفین همچنین تاکید نمودند که عامل موفقیت این کمیته، عدم مداخله خارجی خواهد بود و اینکه همه طرف ها به اصول این کمیته از جمله گفت وگوی سوری-سوری با رهبری سوریه پایبند باشند.

شایان به ذکر است که، سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه و دکتر ایمن سوسان معاون وزیر خارجه سوریه، و سفیر روسیه در دمشق در این دیدار حضور داشتند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12310

به "رایزنی بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین در امور سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی بشار اسد با فرستاده ویژه پوتین در امور سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید