روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است

به گزارش شیوا مارکت، سید عباس صالحی در پیامی به مناسبت روز ملی خلیج فارس گفت: روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است.

روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است

به گزارش خبرنگاران، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی خلیج فارس پیامی صادر کرد که متن به شرح زیر است؛

روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است، تمدنی که بر شالوده مستحکم فرهنگ و هنر بنیان نهاده شده تا خلیج نیلگون همیشه فارس آن غیر قابل انکارترین سند هویتی در جهان باشد.

کرانه های این مرز نیلگون از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب متاثر از فرهنگ عمیق و اصیل برخاسته از این خطه است، اشتراکات فرهنگی بسیار در تجارت و داد و ستد تا عرصه های متنوع هنر از معماری تا موسیقی و حوزه گردشگری و خوراک و پوشاک شواهدی بر این واقعیت هستند.

در این میان وجه برجسته و ارزشمند تنگه هرمز و خلیج فارس، زیست فرهنگی و هنرمندانه مردمان این دیار است که با قدرت راهبردی و اندیشه مرزداری ایشان عجین شده تا جلوه های دیرپای تمدنی را باشکوه تر و نمودهای تازه آن را غنی تر به نمایش گذاشته و به جهانیان عرضه کنند.

روز ملی خلیج فارس روز افتخار، اقتدار، شادابی و میمنت ایرانیان است و امسال پیشوازی این روز خجسته را با هفته هرمزگان به فال نیک باید گرفت، گزاره ها و رخدادهایی که همدلی و هم افزایی مردمی را پویاتر و فرهنگ عمومی را بالنده تر می کند

به یاری خداوند بزرگ و تلاش خستگی ناپذیر کادر درمان و دانشمندان ایرانی، روزهای خوش تندرستی و آرامش را در آینده ای نزدیک امیدواریم تا دوباره گردهم آییم.

سید عباس صالحی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

دهم اردیبهشت 1400

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29470

به "روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید