روسیه: اقدامات آمریکا علیه ایران می تواند به بحران در سازمان ملل منجر گردد

به گزارش شیوا مارکت، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت، تمدید تحریم های تسلیحاتی و اجرای مکانیسم بازگرداندن تحریم ها علیه ایران اقدامی سودجویانه است که به ایجاد بحران در شورای امنیت سازمان ملل منجر خواهد شد.

روسیه: اقدامات آمریکا علیه ایران می تواند به بحران در سازمان ملل منجر گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه کوشش آمریکا جهت تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ریابکوف گفت، اقدامات دولت آمریکا در تمدید تحریم های تسلیحاتی و بازگرداندن تحریم های پیشین علیه ایران، اقدامی سودجویانه است و می تواند به ایجاد بحران در شورای امنیت سازمان ملل منجر گردد.

وی اضافه نمود: هیچکس اجازه ندارد قطعنامه های شورای امنیت را به صورت دلبخواه و جسته و گریخته اجرا کند.

ریابکوف اعلام نمود، این آمریکا است که دو سال پیش از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شد و اکنون آن ها در شرایط نقض فاحش قطعنامه [2231] شورای امنیت سازمان ملل قرار دارند.

این دیپلمات روس گفت: در چنین شرایطی، کوشش برای فعال سازی ساز و کار بازگشت اتوماتیک تحریم ها که در این قطعنامه گنجانده شده است، اقدامی سودجویانه است.

او هشدار داد: به هر صورت واشنگتن راه آسانی در پیش نخواهد داشت. اگرچه جمع بندی این است که با توجه به خیره سری های آمریکا بحران بعدی در شورای امنیت سازمان ملل و کل مجموعه سازمان ملل قریب الوقوع است.البته من با این جمع بندی موافق هستم.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19986

به "روسیه: اقدامات آمریکا علیه ایران می تواند به بحران در سازمان ملل منجر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: اقدامات آمریکا علیه ایران می تواند به بحران در سازمان ملل منجر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید