ریابکوف: عبور ایران از مرز 300 کیلویی ذخایر اورانیوم، عجیب نیست

به گزارش شیوا مارکت، معاون وزیر خارجه روسیه گفته که عبور ایران از مرز 300 کیلویی ذخایر اورانیوم مجاز شمرده شده در برجام، تعجب آور نیست.

ریابکوف: عبور ایران از مرز 300 کیلویی ذخایر اورانیوم، عجیب نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفته که عبور ایران از مرز 300 کیلویی ذخایر اورانیوم مجاز شمرده شده در برجام، تعجب آور نیست.

روسیه پیش تر نیز در مورد گام اول ایران در کاهش تعهدات برجامی خود یک سال پس از خروج واشنگتن از برجام، ابراز داشته بود که تصمیم ایران را درک می نماید.

به گزارش اینترفکس، ریابکوف افزایش ذخایر اورانیوم ایران را تاسف آور خوانده اما تاکید نمود که نباید این مساله بزرگ نمایی گردد. او از طرف های برجام خواسته که بر تنش ها در این خصوص نیفزایند.

ریابکوف اضافه نمود: از طرف های اروپایی می خواهیم که بر تنش ها در این زمینه نیفزایند، همچنانکه از ایرانی ها می خواهیم در این زمینه هم مانند گذشته به نهایت مسئولیت و تعهداتشان به خصوص در رابطه با اجرای توافقات خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی و پروتکل الحاقی عمل نمایند.

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید نمود، ایران با فشارهای بی سابقه آمریکا روبرو است و اقدامات خود را با وجود این تحریم ها انجام می دهد.

آژانس اتمی در اولین واکنش به خبر عبور میزان ذخایر اورانیوم غنی شده 3.67 درصد ایران از سقف مشخص شده در برجام، گفت که به زودی در این باره گزارشی ارائه خواهد نمود.

به گزارش رویترز، یک سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) در واکنش به خبر عبور ایران از سقف 300 کیلوگرمی اورانیوم غنی شده 3.67 درصد، بیان کرد که در حال آنالیز صحت آن هستند.

طبق بندهای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ایران می تواند تا سقف 300 کیلوگرم به غنی سازی اورانیوم آن هم با خلوص 3.67 درصد ادامه دهد که این سطح از غنی سازی به ادعای غربی ها برای تامین انرژی مورد احتیاج نیروگاه های فراوری برق و مصارف صلح آمیز کفایت می نماید.

ح

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7365

به "ریابکوف: عبور ایران از مرز 300 کیلویی ذخایر اورانیوم، عجیب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: عبور ایران از مرز 300 کیلویی ذخایر اورانیوم، عجیب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید