شرط آمریکا برای لغو تحریم ها علیه روسیه، امید به توافق تسلیحاتی با مسکو و پکن

به گزارش شیوا مارکت، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد، اگر مسکو دست از سیاست تهاجمی خود برداشته و ثابت کند که شریک خوبی برای آمریکا و اروپاست، دیگر نیازی به تحریم های ضدروسی نخواهد بود.

شرط آمریکا برای لغو تحریم ها علیه روسیه، امید به توافق تسلیحاتی با مسکو و پکن

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، رابرت او.براین مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی اظهار داشت که اگر مسکو از سیاست تهاجمی خود در خارج از کشور دست بکشد و به شریک خوبی برای ایالات متحده و اروپا تبدیل گردد، تحریم های ایالات متحده علیه روسیه دیگر لازم نخواهد بود.

او.براین امروز در مقاله ای که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، به تحریم های بی شماری که توسط دولت دونالد ترامپ علیه فدراسیون روسیه اعمال نموده، اشاره و نوشت: هیچ رئیس جمهوری از زمان (رونالد) ریگان، تا این اندازه سیاست سخت گیرانه ای در برخورد با روسیه نداشته است. رئیس جمهور ترامپ نیز مانند ریگان، راه جدیدی را در قبال روسیه در پیش گرفته، تا مقامات مسکو از سیاست تهاجمی خود در خارج از کشور خودداری نموده و شریک محبت آمیز ای برای ایالات متحده و اروپا گردد. در چنین دنیای دیگر به تحریم ها علیه روسیه احتیاجی نخواهد بود و تجارت بین کشورهای ما شکوفا می گردد. روس ها و آمریکایی ها و کل دنیا از چنین روابطی سود خواهند برد.

مشاور امنیت ملی ترامپ با اشاره به عرصه های مختلف همکاری های احتمالی بین آمریکا و روسیه، یادآور شد که در ماه های آینده مقامات دو کشور ممکن است گفت وگوهایی در زمینه همکاری برای مقابله با تروریسم انجام دهند.

وی نوشته است: هم روسیه و هم ایالات متحده در خاک خود توسط افراط گرایان تندرو مورد حمله قرار گرفته اند. دو کشور می توانند در این عرصه با یکدیگر همکاری نمایند و به همین دلیل، مقامات آمریکایی احتمالاً در ماه های آینده با همتایان روسی خود در عرصه اطلاعاتی و ارگان های انتظامی درباره این موضوع ارتباط برقرار خواهند کرد.

علاوه بر این، طبق گفته وی، مقامات واشنگتن امیدوارند بتوانند با روسیه و چین درباره محدود سازی تسلیحات هسته ای به توافق برسند.

اوبراین یادآور شد: در ماه ژوئن، ایالات متحده مذاکرات خود با روسیه درباره پیمان جدید استارت (توافقنامه مربوط به ادامه کاهش و محدود کردن سلاح های تهاجمی راهبردی) را شروع کرد. مقامات واشنگتن با احتیاط نسبت به احتمال دستیابی به توافق با مسکو و پکن درباره مقررات جدیدی در عرصه کنترل تسلیحات که هدف آنها محدود کردن تمامی سلاح های هسته ای به شیوه ای عینی است، خوشبین هستند.

اعتبار پیمان استارت-3 بین روسیه و آمریکا، در صورت عدم توافق دو طرف درباره شرایط تمدید آن، در اوایل سال آینده، به اتمام خواهد رسید.این پیمان در سال 2010 توسط روسای جمهوری وقت دو کشور امضا شد. مقامات واشنگتن اصرار دارند که چین هم باید به مذاکرات مربوط به محدود سازی سلاح های تهاجمی راهبردی بپیوندد، ولی مقامات پکن گفته اند که علاقه ای به مشارکت در این توافقات دوجانبه بین مسکو و واشنگتن ندارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22121

به "شرط آمریکا برای لغو تحریم ها علیه روسیه، امید به توافق تسلیحاتی با مسکو و پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط آمریکا برای لغو تحریم ها علیه روسیه، امید به توافق تسلیحاتی با مسکو و پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید