صنایع دستى فرصتی خوب براى اشتغال زایى و ارزآورى در شرایط تحریم

به گزارش شیوا مارکت، معاون صنایع دستى و هنرهاى سنتى سازمان میراث فرهنگى با معاون منابع اقتصادی و سرمایه انسانی سازمان صداوسیما دیدار کرد.

صنایع دستى فرصتی خوب براى اشتغال زایى و ارزآورى در شرایط تحریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، پویا محمودیان معاون صنایع دستى و هنرهاى سنتى سازمان میراث فرهنگى در نشست با معاون سازمان صداوسیما و مدیر شبکه ایران کالا گفت: صنایع دستى سفیر فرهنگى کشورهاست و ما در زمینه ثبت شهر و روستاى جهانى، رتبه یک را کسب نموده ایم و این از نقاط قوت ماست.

او با اشاره به اینکه بیش از 2میلیون نفر در حوزه صنایع دستى اشتغال دارند اضافه نمود: 440هزار نفر هم در بانک اطلاعاتى صنایع دستى ثبت نام کردند و 75درصد افراد فعال در صنایع دستى استان های کشور نیز بانوان هستند.

محمودیان با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران مطرح کرد: در شرایط تحریم، صنایع دستى فرصت بسیار خوبى براى اشتغال زایى و ارزآورى برای کشور است.

معاون صنایع دستى و هنرهاى سنتى سازمان میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى در ادامه گفت: در سال رونق فراوری امیدواریم با حمایت هایى که صورت مى گیرد بتوانیم در بازارهای داخلى و خارجى حرفى براى گفتن داشته باشیم.

محمودیان با اشاره به اینکه استفاده از صنایع دستى در اقامتگاه هاى بوم گردى فرصت بسیار خوبى براى معرفى این آثار فاخر است اضافه نمود: با استقبال از همکاری میان شبکه ایران کالا و سازمان میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى، امیدواریم شاهد تحول بنیادین در این حوزه باشیم.

صداوسیما یار دوازدهم صنایع دستی است

احمد شهریاری معاون منابع مالى و سرمایه انسانى صداوسیما هم در این نشست با اشاره به عزم جدى رسانه ملى براى حمایت از کالاى فاخر ایرانى، گفت: با تمام توان از صنایع دستی که مزیت نسبى براى کشور است حمایت مى کنیم و همچنین پوشش نمایشگاه های متنوع در این حوزه است.

شهریاری اضافه نمود: سازمان صداوسیما و شبکه ایران کالا توجه شایانی به فراوری کالاهاى ایرانى دارد و در این زمینه استفاده از توانمندی و ظرفیت بخش برون مرزى، از جمله معرفی و تبلیغ صنایع دستی در شبکه های پرس تی وی ، هیسپان تی وی و سایر شبکه های بین المللی رسانه ملی، مورد تاکید است.

او توجه به نشان تجاری سازى در صنایع دستى را ضرورى دانست و براى همکارى رسانه ملی با هدف ترویج ساخت کالای ایرانی در حوزه صنایع دستى اعلام آمادگی کرد.

شهریاری اضافه نمود: سازمان صداوسیما و شبکه ایران کالا توجه شایانی به فراوری کالاهاى ایرانى دارد و در این زمینه استفاده از توانمندی و ظرفیت بخش برون مرزى و سایر شبکه های بین المللی رسانه ملی، مورد تاکید است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10555

به "صنایع دستى فرصتی خوب براى اشتغال زایى و ارزآورى در شرایط تحریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع دستى فرصتی خوب براى اشتغال زایى و ارزآورى در شرایط تحریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید