طالبان مذاکره با دولت افغانستان درباره آزادی زندانیان را متوقف کرد

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اظهار داشت که این گروه مذاکرات با دولت افغانستان درباره آزادی زندانیان را متوقف کرده است.

طالبان مذاکره با دولت افغانستان درباره آزادی زندانیان را متوقف کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که هیئت فنی طالبان سه شنبه هفته گذشته برای گفتگو با مقامات دولتی افغان جهت آزادی 5 هزار زندانی این گروه به کابل آمده است سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر از توقف این مذاکرات خبر داد.

شاهین در بیانیه ای گفت: ما تیم فنی کمیسیون زندانیان را جهت تصدیق و تثبیت زندانیان به کابل فرستادیم، زیرا مطابق توافقنامه و وعده، آزادی زندانیان آغاز می شد، اما متاسفانه به بهانه های مختلف آزادی آن ها تا به امروز به تعویق افتاده است.

وی افزود: از اینرو تیم فنی ما از فردا با جهات مربوط در نشست های بی نتیجه شرکت نمی کند.

متین بیگ رئیس اداره ارگان های محلی افغانستان روز گذشته در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که دولت برای اعتمادسازی آماده است تا فرایند آزادی تدریجی زندانیان طالبان را آغاز کند.

وی افزود: در گام نخست دولت افغانستان در نظر دارد تا 400 زندانی طالبان آزاد شوند، اما هیئت فنی این گروه بر آزادی 15 فرمانده ارشد نظامی طالبان پافشاری می کند.

متین بیگ گفت که این فرماندهان طالبان در چندین حمله انتحاری و حملات پیچیده دیگر نقش دارند و ادامه داد که اگر طالبان صلح می خواهد باید با آزادی تدریجی و مشروط زندانیان موافقت کند که البته وابسته به شرایط جنگ و کاهش خشونت ها است.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18371

به "طالبان مذاکره با دولت افغانستان درباره آزادی زندانیان را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان مذاکره با دولت افغانستان درباره آزادی زندانیان را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید