عبدالمهدی: دولت جدید با اختیارات کامل باشد

به گزارش شیوا مارکت، نخست وزیر مستعفی عراق خواستار تشکیل دولتی برخوردار از اختیارات کامل شد.

عبدالمهدی: دولت جدید با اختیارات کامل باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سایت خبری المسله، عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق از تشکل های سیاسی و مجلس این کشور خواست تا دولت جدید را با اختیارات کامل تشکیل دهند.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی دفتر عبدالمهدی آمده است: عبدالمهدی در جریان دیدار سفیران کشورهای اتحادیه اروپا در بغداد برای بحث درباره همکاری دوجانبه و تظاهرات جاری در عراق و اهمیت حفاظت از آن و حفظ ماهیت صلح آمیز آن اضافه کرد که عراق به شراکت و همکاری با این اتحادیه افتخار می نماید.

وی همچنین بر تعهد عراق به اصول و مبانی حقوق بشر از جمله حفاظت از حق تظاهرات مسالمت آمیز و حق حیات و کار و تحصیل تاکید نمود.

عبدالمهدی گفت: دولت در گزارش خود اشتباهات صورت گرفته در شروع تظاهرات و استفاده بیش از اندازه از زور را روشن کرد و اقداماتی واقعی را اتخاذ کرد و در کنار آن نیز اقدامات قضایی در جریان است.

وی توضیح داد: دولت عراق تصمیمات قاطعی برای انحصار سلاح در دستان حاکمیت اتخاذ کرد اما آنچه تاسف بار است، اقدام خرابکارانه تعدادی خرابکار در بین تظاهرات کنندگان مسالمت جو و اقدام آنها در آتش زدن نهادهای کشور و مراکز پلیس و مراقد دینی و کنسولگری ها و خانه های شهروندان است و نیروهای امنیتی وظیفه حفاظت از همگان و حفظ امنیت و ثبات در سراسر کشور را برعهده دارند.

عبدالمهدی همچنین خواستار دقت در اطلاعات از منابع دقیق آن شد و گفت: عراق نقش بزرگی در مبارزه با تروریسم داشت و ملت عراق هزینه جنگ علیه داعش را در اوضاع مالی و اجتماعی و امنیتی خود می پردازد.

وی بار دیگر از مجلس و نیروهای سیاسی خواست تا دولت جدید را با اختیارات کامل تشکیل دهند و همچنین مدت کار دولت پیشبرد امور عراق طولانی نشود.

اصابت راکت به اطراف فرودگاه بغداد

یک منبع امنیتی عراق از اصابت چند راکت به اطراف فرودگاه بین المللی بغداد اطلاع داد.

این منبع در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک توضیح داد: دو راکت در اطراف فرودگاه بین المللی بغداد اصابت کرد اما تا این لحظه از وقوع خسارت های احتمالی خبری در دست نیست.

وی اضافه کرد: در پی این حادثه، آژیر خطر در فرودگاه به صدا در آمد.

تا8: تا8: مجله نقد و بررسی کالا ها و محصولات برندها مختلف

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14283

به "عبدالمهدی: دولت جدید با اختیارات کامل باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالمهدی: دولت جدید با اختیارات کامل باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید