عوارض آزادراه تهران-شمال دوباره الکترونیکی می گردد؟

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا) - پس از بازگشت سیستم پرداخت عوارضی در آزادراه های تهران-شمال و همت از حالت الکترونیکی به دستی و با توجه به تاکیدات مسئولان بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد که این دو آزادراه به زودی دوباره الکترونیکی می شوند و تا خاتمه سال جاری 14 آزادراه در کشور به این سیستم مجهز خواهند شد.

عوارض آزادراه تهران-شمال دوباره الکترونیکی می گردد؟

به گزارش ایسنا، الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در آزادراه های کشور از سال ها پیش در کشور شروع شد و قرار بود تا خاتمه سال جاری یازده آزادراه در کشور الکترونیکی شوند اما در پی آنچه سرمایه گذاران آزادراه ها و مسئولان وزارت راه و شهرسازی مطرح می نمایند به دلیل پرداخت نشدن این عوارض از سوی مردم، نتنها دیگر رغبتی برای الکترونیکی شدن عوارض در این آزادراه وجو ندارد بلکه آزادراه تهران-شمال و آزادراه همت که از سال گذشته به صورت الکترونیکی افتتاح شدند سال جاری باجه های عوارضی را نصب کردند و نهایتا به همان شیوه سنتی از مردم عوارض گرفتند.

اما در این میان اتفاقاتی مانند شیوع ویروس کرونا رخ داد و مقرر شد تا در آزادراه ها از مردم پول نقدی مطالبه نگردد و پس از آن نیز مسئولان حوزه بهداشتی بر الکترونیکی شدن عوارض آزادراه ها تاکید کردند.

در این میان نیز وزارت راه و شهرسازی با پلیس راه کشور قراردادی امضاء کرد که پلیس راه دوربین های این آزادراه ها را به کد پلیس مجهز کند تا هر راننده ای عوارضش را پرداخت نکرد جریمه گردد.

حالا محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اعلام نموده که با توجه به شیوع ویروس کرونا و الزامات ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت راه و شهرسازی تمهیدات مضاعفی اندیشیده تا تمام آزادراه های کشور برای دریافت عوارض الکترونیکی به سیستم های مورد احتیاج تجهیز شوند و تا خاتمه سال جاری عوارضی 14 آزاد راه دیگر الکترونیکی می گردد.

وی اضافه کرد: از اواخر سال 1397 آزادراه های تهران-قم، تهران-قزوین و تهران-ساوه در محدوده پایتخت به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض مجهز شدند و این اقدام در آزادراه ها انجام می گردد. اما حال حاضر در سه آزادراه تهران-شمال، ادامه همت و پردیس هنوز عوارض به صورت الکترونیکی اخذ نمی گردد که البته دو آزادراه تهران - شمال و همت به سیستم دریافت عوارض الکترونیکی مجهز شدند و به زودی با هماهنگی های حقوقی با سرمایه گذاران این آزادراه ها دریافت عوارض الکترونیکی در این دو آزادراه به اجرا می رسد. آزادراه پردیس هم تا خاتمه سال امکان پرداخت عوارض الکترونیکی را خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 50 درصد از عوارضی های الکترونیکی هنوز پرداخت نشده است، گفت: به همین دلیل با پلیس راه مذاکراتی شد که این جرائم به وسیله قوبض هدایت و رانندگی وصول گردد. امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم با انواع شیوه های پرداخت که طراحی شده تاخیر در پرداخت عوارض الکترونیکی نداشته باشیم.

حالا باید دید که با توجه به تاکیدات انجام شده مانند درخواست علیرضا زالی - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران- از وزیر راه و شهرسازی برای الکترونیکی شدن دریافت عوارض در همه آزادراه ها، سال جاری چه تعداد آزادراه در کشور الکترونیکی می گردد و اینکه سرمایه گذاران با توجه به تفاهم های انجام شده اقبالی از خود برای پیوستن به این طرح نشان می دهند؟

بانو هما: مجله کدبانوی خانه و خانواده

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24621

به "عوارض آزادراه تهران-شمال دوباره الکترونیکی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض آزادراه تهران-شمال دوباره الکترونیکی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید