قدکوتاه ترین انسان های جهان

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: ذهن های بزرگ لزوما در بدن های بزرگ نیست و گاهی افرادی با بدن های کوچک توانسته اند به شهرت و ثروت های فراوانی برسند. در این مطلب ما به معرفی کوتاه قد ترین افراد دنیا می پردازیم که تعدادی از آن ها با وجود این نقض توانسته اند حتی جز کارآفرینان و نویسنده چندین کتاب باشند.

قدکوتاه ترین انسان های جهان

کوتولگی ناشی از یک سری اختلالات استخوانی است که مانع از رسیدن فرد به اندازه طبیعی و کامل می گردد و در فرد هورمون های رشد به اندازه کافی فراوری نمی گردد. بدون توضیحات اضافه در ادامه به معرفی 9 مورد از کوتاهترین افرادی که تا به حال زندگی نموده اند می پردازیم. پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

9- لین یو چی - 67.5 سانتیمتر

لین یو چی رکورد دار سابق کوتاه قد ترین فرد جهان در گینس بود. او به عنوان نویسنده و فعال اجتماعی در تایپه در کشور تایوان، جایی که زندگی می نماید، کار می نماید. لین از بیکاری اختلال استخوان زایی رنج می برد که مانع از رشد طبیعی استخوان ها و بدن وی می گردد. او هم چنین انجمنی را برای یاری به کسانی که با این بیماری درگیراند را تاسیس نموده است. در سال 2008 او در یک مستند بریتانیایی به نام من و کوچکترین در جهان ظاهر شد.

8- خاقندرا تپا ماگار - 67 سانتیمتر

خاقندرا در 4 اکتبر 1992 در نپال به دنیا آمد. او یک بازیگر است. او همچنین با نام بودای کوچک نیز در میان مردم خود محبوب است. خاقندرا تنها 6.5 کیلوگرم وزن دارد و زمانی که 18 ساله شد رکورد کوچکترین فرد جهان شد، اما بالاخره او هم این رکورد را در سال 2011 به هانری بالوینگ فیلیپینی واگذار کرد.

7- استوان تاف - 65 سانتیمتر

استوان تاف از اهالی مجارستان بود که ادعا می کرد که کوتاه قدترین مرد جهان با 65 سانتیمتر قد است. اما با مرگ او در 48 سالگی و در سال 2011، ادعای او نتوانست به طور رسمی در کتاب رکورد های گینس ثبت گردد. اما از او به عنوان یکی از کوتاه قد ترین مردانی که تا به حال بر روی زمین زیسته اند، یاد می گردد.

6- مگ بستر - 65 سانتیمتر

شمار شش این لیست مگ بستر از اهالی آفریقای جنوبی و از فعالین راست گرای افراطی است که در سال 1963 به دنیا آمد و در 19 مارس 2018 در سن 54 سالگی درگذشت. او از بیماری اختلال استخوان زایی رنج می برد که او را مجبور به استفاده از ویلچر می کرد.

5 - جیوتی کسینگ - 62.8 سانتیمتر

جیوتی در 16 دسامبر 1993 در هند به دنیا آمد. او رکوردار کوچکترین زن زنده جهان در کتاب رکورد های گینس است. رکورد او در روز تولد 18 سالگی او با قد 62.8 سانتیمتر توسط گینس ثبت شد. او از اختلال ژنتیکی اکوندروپلازی رنج می برد. جیوتی تا کنون در چندین فیلم مستند ظاهر شده است. او همچنین به عنوان بازیگر در فصل چهارم سریال داستان ترسناک آمریکایی در سال 2014 بازی نموده است.

جیوتی همچنین یک آشپز، کارآفرین و نویسنده است که تا کنون چندین کتاب از او منتشر شده است. یکی از بزرگترین آرزو های او برنده شدن جایزه اسکار است.

4- پائولین ماسترز - 61 سانتیمتر

پائولین ماسترز کوتاه قد ترین زنی است که تا به حال زندگی نموده است و رکورد او در کتاب گینس ثبت شده است. او در 26 فوریه 1876 میلادی به دنیا آمد و در 1 مارس 1895 در نیویورک درگذشت. او در هلند به دنیا آمد و در اثر بیماری مننژیت فوت کرد. قد او در زمان مرگ دقیقا 61 سانتیمتر اندازه گیری شد.

3- هانری بالوینگ - 59.9 سانتیمتر

صندلی سوم کوتاه قد ترین فرد جهان به هانری بالوینگ می رسد. او در کشور فیلیپین در 2 ژوئن 1993 به دنیا آمد و در روز تولد 18 سالگی خود رکورد کوتاه قد ترین فرد زنده جهان را به خود اختصاص داد. رشد او در سن یک سالگی متوقف شد. او هم اکنون کوتاه قد ترین فرد زنده در جهان است.

2- گل محمد - 57 سانتیمتر

گل محمد در دهلی نو هند به دنیا آمد. او به عنوان کوتاه قدترین بزرگسال سالم زمان خود شناخته می شد. او در 15 فوریه 1957 به دنیا آمد و در 1 اکتبر 1997 پس از یک دوره طولانی بیماری آسم و برونشیت درگذشت. پس از مرگ قد او را 57 سانتیمتر و وزنش را 17 کیلوگرم اندازه گرفتند.

1- چاندرا بهادر دانگی - 54.6 سانتیمتر

اولین نفر این لیست یک نپالی به نام چاندرا بهادر دانگی است. او در 30 نوامبر 1939 میلادی متولد و در 3 سپتامبر 2015 در سن 75 سالگی درگذشت. چاندرا رکورد دار کوتاه قدترین مرد در تاریخ است و رکورد قبلی را که در اختیار گل محمد بود را شکست. او توسط یک پیمانکار چوب در نپال کشف شد و در معرض دید رسانه ها نهاده شد. چاندار پس از اندازه گیری رسمی قد او در سال 2012 لقب کوتاه قدترین فرد جهان را تا به حال در اختیار دارد. از 5 برادر او سه تای آن ها کمتر از 120 سانتیمتر قد داشتند. چاندرا کشاورز بود.

منبع: wonderslist

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6689

به "قدکوتاه ترین انسان های جهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "قدکوتاه ترین انسان های جهان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدکوتاه ترین انسان های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید