لاریجانی: سیاستمدار واقعی باید نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس مجلس با اشاره به سه ویژگی سیاستمدار واقعی در مکتب تفکری امام حسن مجتبی (ع)، گفت: سیاستمدار واقعی باید نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد.

لاریجانی: سیاستمدار واقعی باید نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان نشست علنی امروز مجلس در نطق پیش از دستور خود با تبریک هفته نیروی انتظامی وتسلیت شهادت سیدشباب اهل جنت، امام حسن (ع) به ملت ایران و نمایندگان گفت: از امام حسن (ع) روایتی نقل است که معنای سیاست را در مکتب او بیان می نماید. سیاستمدار واقعی کسی است که سه ویژگی داشته باشد. یکم، در رعایت حق الله پیشگام باشد وی برای سیاستمدار داشتن حکمت را ضروری می داند؛ اما حکمت چیست؟ در روایتی می فرماید راس الحکمه مخافه الله اوج حکمت ترس از خدا و در روایتی دیگر می فرماید ای فرزند آدم از حرام الهی خود را پاک نگه دار که عابد خواهی بود و راضی به آنچه خدا تقسیم نموده باش تا بی احتیاج شوی

لاریجانی گفت: در مکتب ایشان سیاستمدار واقعی کسی است که حق الله رعایت گردد؛ چیزی که امروز در عالم سیاست کم پیدا می گردد.

او ادامه داد: دوم، سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد و در برطرف احتیاجهای مردم پایدار باشد در روایتی فرمودند با مردم همانگونه رفتار کن که دوست داری با تو چنین رفتار نمایند و اگر چنین کنی عادل خواهی بود. در سنت اسلامی ما آمده است در رعایت حق مردم و حق الله گاه رعایت حق مردم اولویت پیدا می نماید حقوق مردم به همان گستردگی است که در رساله حقوق امام سجاد ذکر شده است.

رئیس مجلس اضافه نمود: سوم، سیاستمدار واقعی کسی است که نسبت به گذشتگان احساس مسوولیت داشته باشد و حقوق انان را رعایت کند که اولین امر در این زمینه آن است که از آنان به نیکی یاد کند. امیدواریم در عزای آن ولی حق راه او به ویژه در سلوک سیاست مورد توجه باشد و راه هایی که سیاستمداران واقعی باید بپیمایند مورد توجه باشد.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11641

به "لاریجانی: سیاستمدار واقعی باید نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجانی: سیاستمدار واقعی باید نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید