مشمولان سهام عدالت بدون احراز هویت کد بورسی می گیرند ، سهام عدالت را نگهدارید

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون فرعی شورای عالی بورس، مشمولان سهام عدالتی که دارای شماره حساب شبا هستند، نیاز به احراز هویت مجدد در بازار سرمایه را نخواهند داشت.

مشمولان سهام عدالت بدون احراز هویت کد بورسی می گیرند ، سهام عدالت را نگهدارید

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: خوشبختانه این شرکت از دو سال قبل زیرساخت های لازم را برای این طرح بزرگ آماده کرده است و هم اکنون نگرانی برای ورود مشمولان سهام عدالت به بازار سرمایه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کد بورسی برای 36 میلیون مشمول سهام عدالت صادر شده است، گفت: توصیه ما به افراد این است که با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir و وارد کردن شماره شبا از احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی معاف شوند.

توصیه ما نگهداشتن سهام عدالت است

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با اشاره به اینکه هرگونه تصمیم درخصوص سهام عدالت بر عهده مشمولین است، شرح داد: روش آزادسازی سهام عدالت باید کار براساس توانمندی و دانش و تشخیص آنها انجام شود، اما توصیه ما نگهداری سهام عدالت و نفروختن آن است.

وی گفت: تلاش و هدف گذاری ما این است که برای تمام مشمولان بدون جابجایی و مراجعه، خدمات لازم فراهم شود. برای افرادی که قصد خرید دارند، طبیعتا جهت ورود به بازار سرمایه همان سامانه سجام است، اما اگر افرادی قصد فروش یا نگهداری دارند، کار خاصی لازم نیست انجام دهند و تنها باید به سامانه سهام عدالت مراجعه و اطلاعات هویتی خود به ویژه تلفن همراه متعلق خود را به روزرسانی کنند.

فهیمی ادامه داد: تا هشتم خرداد 99 به کدهای بورسی، دارایی تخصیص پیدا خواهد کرد و بعد از آن با تمرکز بیشتر به سوی استیفای حقوق سهامداران پیش خواهیم رفت.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت مطرح نمود: ورود این سهامداران به بازار سرمایه فرصتی تاریخی است که زیرساخت ها، محیط حقوقی و فضای کسب و کار را در کشور متحول خواهد کرد.

فهیمی در ادامه با اشاره به تحول در نحوه احراز هویت سهامداران گفت: احراز هویت غیرحضوری سهامداران سهام عدالت به زودی آغاز می شود. مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با اشاره به افزایش مراکز احراز هویت در کشور گفت: هم اکنون مراکز احراز هویت به 2 هزار مرکز ارتقا یافته است و به زودی شعبه های بانک های ملی و سپه نیز به جمع مراکز احراز هویت افزوده می شوند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون حدود 5 میلیون نفر روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده اند گفت: در این روش باید افراد از دانش و تبحر کافی برخوردار باشند.

منبع: مهر

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20007

به "مشمولان سهام عدالت بدون احراز هویت کد بورسی می گیرند ، سهام عدالت را نگهدارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشمولان سهام عدالت بدون احراز هویت کد بورسی می گیرند ، سهام عدالت را نگهدارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید