معاون گوآیدو بازداشت شد

به گزارش شیوا مارکت، عوامل اطلاعاتی ونزوئلا معاون پارلمانی خوان گوآیدو را بازداشت کردند. این مقام که در داخل خودرویش حضور داشت، با استفاده از یک یدک کش منتقل شد و پس از آن دولت آمریکا درباره تبعات آزاد نشدن او هشدار داد.

معاون گوآیدو بازداشت شد

سرویس اطلاعاتی ونزوئلا ادگار زامبرانو، معاون پارلمانی خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون و رئیس مجلس ملی ونزوئلا را بازداشت کردند. او اولین مقامی است که از زمان شورش گوآیدو علیه دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا بازداشت می گردد.

مجلس موسسان حامی مادورو سه شنبه با لغو مصونیت پارلمانی ادگار زامبرانو و شش قانونگذار دیگر و شروع پیگرد قضایی آنان موافقت کرد. اپوزیسیون ونزوئلا اما تصمیمات این نهاد را به رسمیت نمی شناسند. دیوان عالی ونزوئلا پیشتر این قانونگذاران را به توطئه، اغتشاش و خیانت متهم نموده بود. همچنین سه نماینده دیگر اپوزیسیون روز چهارشنبه اتهامات مشابهی دریافت کردند.

خوان گوآیدو در واکنش به بازداشت معاون پارلمانی خودش در پیامی توئیتری از این اقدام ابراز شگفتی کرد. براساس گزارش ها، ادگار زامبرانو به سرویس امنیتی اجازه ورود به خودرویش را نداده است و آنها هم مجبور شدند برای انتقال او از خودروی یدک کش استفاده نمایند. ، ایسنا

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5776

به "معاون گوآیدو بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون گوآیدو بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید