مقام ارشد اماراتی: نه گزینه نظامی مناسب است نه برجام

به گزارش شیوا مارکت، وزیر مشاور در امور خارجه امارات در نشستی با رد برجام، مجددا علیه ایران اتهام زنی کرد.

مقام ارشد اماراتی: نه گزینه نظامی مناسب است نه برجام

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالیکه ایران بارها اعلام کرده برنامه موشکی تهران ماهیت دفاعی دارد، یک مقام ارشد دولت امارات روز دوشنبه در نشستی در این کشور با دخالت در امور داخلی ایران خواستار پایان برنامه موشکی کشورمان شد.

به نوشته روزنامه گالف نیوز چاپ امارات انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات در نشستی تحت عنوان امنیت خلیج (فارس) که از سوی مرکز مطالعات راهبردی امارات برگزار شد، گفت: در بحبوحه تنش های آمریکا و ایران و با توجه به سیاست های توسعه طلبانه تهران، چالش های امنیتی خلیج [فارس] ادامه خواهد یافت و بنابراین باید تا زمان برقراری نظم منطقه ای، آنها را به درستی مدیریت کرد.

انور قرقاش در ادامه گفت: همانطور که درگیری نظامی گزینه ای منطقی و عملی نیست، بازگشت به توافق هسته ای با ایران نیز بسیار دور از دسترس است.

این مقام دولت امارات در ادامه مدعی شد که امضاکنندگان برجام نیز به این نتیجه رسیدند نگرانی های مربوط به برنامه هسته ای ایران و دیگر جنبه های سیاست های منطقه ای ایران را این توافق برطرف نمی کند. با این حال، حل و فصل سیاسی، به عنوان بخشی از یک نقشه راه روشن برای تقویت ثبات منطقه گزینه قابل دوام است.

انور قرقاش در بخش دیگر سخنان خود اضافه نمود :ایران باید تلاش برای دستیابی به سلاح های هسته ای را پایان دهد، توسعه و گسترش سلاح های هسته ای و موشک های دیگر را متوقف کند، به حمایت از گروه های نیابتی پایان دهد و به حاکمیت سایر کشورها احترام بگذارد.

این مقام ارشد دولت امارات چندی قبل نیز به طرح ادعاهای اثبات نشده علیه ایران در خصوص یمن پرداخت و مدعی شد که هدف از جنگ آغاز شده در این کشور فقیر عربی جلوگیری از نفوذ ایران بوده است. (جزئیات بیشتر)

پایانی پیام/ق

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16343

به "مقام ارشد اماراتی: نه گزینه نظامی مناسب است نه برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد اماراتی: نه گزینه نظامی مناسب است نه برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید