نبود خاتمه نامه کاغذی مسئله ای برای ممتحن ها نیست، لازم شد دانشجو می تواند نسخه کاغذی هم تهیه کند

به گزارش شیوا مارکت، معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: بیشترین نسخ در فرآیند تهیه انتها نامه وقتی بود که نسخی به ممتحن ها برای خواندن داده و سپس پاره می شد، برای ممتحن ها نبود انتها نامه کاغذی مسئله ای ندارد با این حال دانشجو می تواند یک نسخه کاغذی هم به ممتحن بدهد.

نبود خاتمه نامه کاغذی مسئله ای برای ممتحن ها نیست، لازم شد دانشجو می تواند نسخه کاغذی هم تهیه کند

مسعود برومند معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، درباره ممنوعیت چاپ کاغذی خاتمه نامه ها و نظر معاونان پژوهشی دانشگاه ها و داوران در این باره که بعضی معتقدند نبود نسخه کاغذی خاتمه نامه، برای داوران سخت است، گفت: دانشگاه ها می توانند این موضوع را حل نمایند در حالت کلی برای ممتحن ها نبود خاتمه نامه کاغذی مسئله ای ندارد اما با این حال دانشجو می تواند یک نسخه کاغذی تهیه کند و به ممتحن بدهد.

وی شرح داد: بیشترین تعداد نسخی که استفاده می گردد در فرآیند تدوین خاتمه نامه است، به این صورت که نسخ زیادی ایجاد می گردد و به ممتحن ها برای خواندن داده می گردد و سپس پاره می گردد و بدین ترتیب کاغذ زیادی از بین می رود.

معاون وزیر علوم گفت: موضوع دیگر نگهداری تعداد زیادی نسخ چاپی است که در دانشکده ها و دانشگاه ها به صورت موازی انجام می گردد.

برومند گفت: بنابر این طبیعی است که ممنوعیت چاپ کاغذی خاتمه نامه در حالت کلی تعداد چاپ کاغذ را کاهش می دهد اما ممکن است در جاهایی یک یا دو نسخه هم لازم باشد که دانشجو می تواند تهیه کند و مسئله ای در این موضوع نیست.

دبیر شورای عالی عتف تاکید نمود: با توجه به همه جوانب طرح، کلیت طرح کاملا خوب است زیرا کاملا با محیط زیست انطباق دارد.

پیش از این معاون اداری و اقتصادی وزیر علوم گفته بود: با حذف کاغذی خاتمه نامه ها، 100 میلیون ورق کاغذ A 4 صرفه جویی خواهد شد.

انتهای پیغام/

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7952

به "نبود خاتمه نامه کاغذی مسئله ای برای ممتحن ها نیست، لازم شد دانشجو می تواند نسخه کاغذی هم تهیه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبود خاتمه نامه کاغذی مسئله ای برای ممتحن ها نیست، لازم شد دانشجو می تواند نسخه کاغذی هم تهیه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید