هزاران شهروند ایالت های نبراسکا و آیووای آمریکا همچنان درگیر عواقب سیل

به گزارش شیوا مارکت، تهران - خبرنگاران - شهروندان ایالت های نبراسکا و آیووا آمریکا که با بارش باران و طغیان رودخانه ها در اوایل فروردین ماه گرفتار سیلاب شده بودند، هنوز از عواقب این حادثه رهایی نیافته و با چالش بزرگ از بین رفتن محصولات کشاورزی و خانه های خود دست و پنجه نرم می نمایند.

هزاران شهروند ایالت های نبراسکا و آیووای آمریکا همچنان درگیر عواقب سیل

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران، تارنمای خبری انگلیسی صدای آمریکا دراین باره گزارش داد:در پی بارش های بی سابقه که از اواخر نوزدهم ماه مارس(28 اسفنده ماه 1397)شروع و منجر به طغیان رودخانه میسوری شده بود، سه تن کشته شده و چندین شهر در این بخش از آمریکا تخلیه شدند.

صدای آمریکا در تارنمای خبری انگلیس خود اضافه نمود: سیل تنها در ایالت نبراسکا منجر به بار آمدن بیش از یک میلیارد دلار خسارت شد و بیش از 2هزار واحد مسکونی و 340 واحد تجاری دراین بخش از ایالت آمریکا آسیب دیدند.

این گزارش می افزاید: بسیاری از واحدهای مسکونی در منطقه هامبورگ ایالت آیووانیز در محاصره سیل ناشی ازتوفان شدید وبارش بی سابقه باران، قرار گرفتند.

شبکه خبری سی ان ان نیز در این باره گزارش داد که جاری شدن سیل در دو ایالت نبراسکا و آیووا باعث شد تا کشاورزان وقت اندکی برای ترک محل سکونت خود داشته باشند و برداشت محصول یک سال گذشته خود را در داخل سیلوهایی که سیل آنها را تخریب نموده بود، رها نمایند.

یکی از کشاورزان ناحیه فرمونت(Fremont) واقع در بخش جنوب غربی ایالت آیووا به سی ان ان گفت: حدود 50 درصد از کشاورزان این منطقه که زمین ها و انبار غلات آنها را سیل در خود بلعید، قادر نیستند از وضعیت بد اقتصادی ناشی از این سیل رهایی یابند.

پت ریکتس (Pete Ricketts) فرماندار ایالت نبراسکا درمورد جاری شدن سیل فروردین ماه دراین بخش از ایالت آمریکا آن را یکی از مخربترین حوادث بلایای طبیعی در تاریخ ایالت نبراسکا خوانده بود.

اداره کشاورزی نبراسکا نیز خسارات کشاورزی ناشی از این سیل را 400 میلیون دلار در زمینه محصولات کشاورزی و خسارت احشام را هم 400 میلیون دلار بر آورده نموده بود.

بارش های بی سابقه در ایالت های غرب میانه آمریکا که شامل ایالت های آیووا، نبراسکا و نواحی جنوبی ایالت مینه سوتا می شد ، از اواخر 19 ماه مارس(28 اسفندماه 1397) شروع و بالا آمدن سطح آب در این ایالت تا 27 ماه مارس برابر با 7 فروردین ماه 1398 ادامه داشت که موجب زیر آب رفتن جاده ها و تخریب خانه ها و مزارع شد.

این بارش ها حتی ارتش آمریکا را نیز وادار به تسلیم کرد و پایگاه نظامی اوفوت در ایالت نبراسکا در پی وقوع سیل مجبور به لغو نمایش هوایی خود شد و اقدام به جابه جایی یک-سوم پرسنل 10هزار نفری این پایگاه کرد.

از سوی دیگر سامانه هوای توفانی اواخر فروردین در ایالت تگزاس 8 کشته برجای گذاشت وتندباد ناشی از آن موجب تخلیه و تخریب شهر یک هزار و 600 نفری فرانکلین واقع در ناحیه رابرتسون شد.

به گزارش سی ان ان توفان اخیر زندگی 100 میلیون نفر امریکایی را در راستا خود به مخاطره افکنده بود.

اروپام **1302**1590

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5191

به "هزاران شهروند ایالت های نبراسکا و آیووای آمریکا همچنان درگیر عواقب سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران شهروند ایالت های نبراسکا و آیووای آمریکا همچنان درگیر عواقب سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید