هشدار دادستان تهران به متهمان متواری

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران : دادستان تهران از اعلام آمادگی برای صدور مجوز های قضایی به منظور دستگیری متهمان و محکومان متواری خبر داد و ضمن اتمام حجت با متهمان متواری، گفت: اگر به صورت قهری توسط ضابطین دستگیر شوند مشمول هیچ کدام از ارفاقات قانونی در فرآیند رسیدگی نمی شوند.

هشدار دادستان تهران به متهمان متواری

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: در طرح تحول قوه قضاییه یکی از ابزار های ارتقای رضایتمندی مردم از دستگاه قضایی، کاهش فاصله وقوع جرم، شناسایی و دستگیری متهمان و محکومان و اجرای حکم است.

بر این اساس جلسه ای در دادستانی تهران به منظور شناسایی و دستگیری سریع و به موقع محکومان و متهمان فراری با حضور علی القاصی دادستان تهران، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، برخی از معاونان دادستان و رؤسای پلیس های تخصصی برگزار گشت.

علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از موضوعات ویژه در دستور کار دادستانی تهران، ارتقای نظم و امنیت عمومی و آرامش مردم است، اظهار کرد: یکی از راه های تحقق آرامش و امنیت شهفرایندان پیشگیری از تکرار جرم با اجرای سریع و به موقع عدالت بوده و از این رو شناسایی و دستگیری محکومان متواری به جد در دستور کار دادستانی است.

وی با بیان اینکه تعدادی از متهمان به دلیل عدم شناسایی مرتکب تکرار جرم می شوند، ادامه داد: یکی از ابزار های مهم ارتقای رضایتمندی عمومی از دستگاه قضایی و ایجاد آرامش، شناسایی و دستگیری محکومان متواری بوده که مسؤولیت اصلی آن بر عهده نیروی انتظامی، سایر ضابطین و دستگاه قضایی است و بر این اساس باید به گونه ای برنامه ریزی شود که پفراینده های جدید ما را از پفراینده های سابق که تحقیقات آن ها کامل انجام نشده و متهمان و محکومان آن شناسایی نشده اند، غافل نکند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با تأکید بر اینکه تمام پفراینده های جدید و قدیم باید هر روز به شکل مستمر پیگیری شوند، افزود: بر این اساس باید با برنامه نرم افزاری این پفراینده ها مستمر رصد شوند تا بتوان رضایتمندی عموم مردم را به دست آورد.

القاصی مهر در بخش دیگری از سخنان خود بر آسیب شناسی اقدامات برای دستگیری متهمان متواری نیز تأکید کرد و گفت: براین اساس باید ضمن آسیب شناسی اقدامات و اتخاذ راه کار های اجرایی و عملیاتی به منظور رفع نواقص و آسیب ها برای دستگیری متهمان متواری اقدام کرد.

وی از اعلام آمادگی دادستانی تهران برای صدور مجوز های قضایی به منظور دستگیری متهمان و محکومان متواری همانند گذشته خبرداد و افزود: دادستانی تهران مانند همیشه این آمادگی را دارد که به صورت شبانه روزی با رعایت موازین قانونی برای ورود به مخفیگاه و دستگیری متهمان مجوز صادر کند چرا که این امر تسریع در دستگیری متهمان و در نهایت رضایت مندی مردم را به همراه دارد.

دادستان تهران در این جلسه همچنین به متهمان متواری هشدار داد که داوطلبانه خود را به مراجع انتظامی، امنیتی و ضابطین معرفی کنند تا در فرایند رسیدگی و تحقیقات از تخفیفات قانونی برخوردار شوند.

القاصی مهر همچنین با متهمان متواری اتمام حجت کرد و گفت: چنانچه به صورت قهری توسط ضابطین دستگیر شوند مشمول هیچ کدام از ارفاقات قانونی در فرآیند رسیدگی نمی شوند.

وی از شهفرایندان نیز خواست چنانچه از مکان اختفاء و یا سکونت متهمان متواری اطلاع دارند بر حسب وظیفه قانونی و شرعی خود مراتب را به واحد های انتظامی اطلاع دهند.

در این جلسه سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، رؤسای پلیس های آگاهی، مبارزه با موادمخدر و پیشگیری همچنین معاونان دادستان در حوزه نظارت و بازرسی و اجرای احکام موضوعاتی را مطرح کردند.

همچنین پیرامون ارتقای بانک اطلاعاتی مجرمان و برقراری ارتباط سایر مراجع قضایی، امنیتی و انتظامی و ارتقای کمی و کیفی واحد های جلب مستقر در پلیس آگاهی موضوعاتی مطرح و مقرر شد کارگروهی متشکل از معاونان اجرای احکام، نظارت و بازرسی دادستانی و پلیس آگاهی، پیشگیری و مبازره با موادمخدر با هدف پالایش آمار محکومان متواری و اتخاذ راه کار هایی برای شناسایی و دستگیری به موقع محکومان تشکیل و جلسات هر 10 روز یک بار برگزار شود.

راه ساری: سئو، طراحی سایت، طراحی و چاپ گرافیکی و دیجیتالی، طراحی پرتال، طراحی قالب وردپرس

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25783

به "هشدار دادستان تهران به متهمان متواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دادستان تهران به متهمان متواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید