همه علیه برانکو ، از کمیته داوران تا اصفهانی ها

به گزارش شیوا مارکت، شاید حالا خیلی ها دنبال این باشند تا امیر قلعه نویی هم وارد این معرکه شده و علیه برانکو موضع بگیرد تا در آستانه ال کلاسیکوی ایرانی حاشیه های قبل از این بازی به اوج برسد اما بعید است .

همه علیه برانکو ، از کمیته داوران تا اصفهانی ها

واکنش های تند به مصاحبه تند برانکو

درست در روزی که داوران لیگ برتری علیه بیانیه برخی باشگاه ها نسبت به اشتباهات داوران این مسابقات جبهه گیری نموده بودند سیدمهدی سیدعلی قضاوت فوق العاده ضعیفی در بازی پرسپولیس - ذوب آهن داشت و صدای همه را در آورد.

سیدعلی در همان نیمه اول مسابقه هند عمد بازیکن ذوب آهن را با اخطار جریمه نکرد و در سرانجام این نیمه با تصمیمات عجیبش جنجال آفرید تا جایی که برانکو را بشدت عصبانی کرد.او در این نیمه پنالتی روی علیپور را اعلام نکرد و به این بازیکن و عالیشاه دو اخطار اشتباه داد.قضاوت سیدعلی در این نیمه آنقدر بد بود که برانکو بشدت عصبانی شد و سراغ او رفت که در ادامه بیرانوند هم وارد ماجرا شد.

قضاوت داور اهل شهرری در نیمه دوم هم عجیب بود و او در یکی دو صحنه اوج ناهماهنگی اش با یاری های خود را نشان داد.

جدا از برانکو و پرسپولیس عجیب اینجاست که ذوب آهنی ها هم بشدت از داوری ناراحت بودند.مسلمان کاپیتان این تیم در سرانجام نیمه اول به کم دریافت وقت تلف شده اعتراض داشت و بعد از اخراج فخرالدینی این بازیکن و سایر ذوبی ها اعتقاد داشتند داور در این صحنه اشتباه نموده است.

قضاوت سیدعلی باعث شد برانکو در روزی که تیمش برده بود به اندازه صد شکست عصبانی و برافروخته باشد به طوری که تاکنون چهره او را اینگونه درهم ندیده بودیم.برانکو در سرانجام بازی آنقدر عصبانی بود که با وجود حل مشکل اسپانسر باشگاه و سازمان لیگ، درخواست مصاحبه تلویزیونی را نپذیرفت و در کنفرانس خبری سرانجام مسابقه دقایقی طولانی درباره اشتباهات داور صحبت کرد.صحبت هایی که البته واکنش های بسیاری را به دنبال داشت.

اولین واکنش را داود رفعتی رئیس دپارتمان داوری نشان داد که گفت:واقعاً از این صحبت ها تعجب می کنم. این صحبت ها از شخصیت ایشان به دور است.ما انتظار زیادی از برانکو داریم.داوران ما نه با پرسپولیس، نه با استقلال و تراکتورسازی و نه با هیچ تیمی دشمنی ندارند. داور ممکن است یک روز خوب یا یک روز بد داشته باشد به همین مناسبت هم ممکن است یک تیم از اشتباه داوری ضربه ببیند یا سود ببرد.همین هفته گذشته بود که یاری داور ما آنقدر خوب بود که بتواند گل تراکتورسازی را مردود اعلام کند. این داوران ما که از کره ماه نیامده بودند. آن هفته که داوری به نفع پرسپولیس بود آنها خوب بودند و امروز برایم عجیب است که برانکو با وجود پیروزی مقابل حریف اعتراض می نماید.

رفعتی در مورد اینکه برانکو مدعی شده پرسپولیس بیشترین لطمه را از داوری در فصل گذشته خورده،گفت:اصلاً چنین چیزی نیست.اگر اینگونه است چطور پرسپولیس قهرمان شد؟داوران ما شخصیت و اعتبار خودشان را بیشتر از هر چیزی دوست دارند و اگر بخواهند به گونه ای دیگر قضاوت نمایند خودشان از بین می روند اما اشتباه سهوی پیش می آید.

فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران هم با اعلام اینکه باید فیلم بازی را دیده و آنالیز کند گفت: همه مربیان، بازیکنان و مدیران عامل باشگاه ها برای ما عزیز و قابل احترام هستند، اما دوست نداریم قبل و بعد از بازی درباره داوری صحبت گردد.اگر بعد از سرانجام بازی، شکواییه ای نسبت به داوری دارند، مکتوب به ما داده تا آن را آنالیز نموده و جواب بدهیم. وقتی هنوز معین نیست چه اتفاقی افتاده، چرا باید نظر بدهیم؟

اصفهانیان گفت:برخی قبل و بعد از بازی صحبت هایی درباره داوری مطرح نموده تا جو را متشنج نمایند که این کار درست نیست. نمی خواهیم قبل از بازی تعریف و تمجید یا انتقادی از داور گردد تا به او فشار روحی - روانی وارد گردد.این کارها، حرفه ای نیست. اگر بعد از سرانجام بازی، اعتراضی درباره قضاوت داور دارند، مکتوب به ما بدهند تا جواب بگیرند.

غیر از اینکه مسوولان کمیته داوران بالاخواه سیدعلی در آمدند و از برانکو انتقاد کردند ،سرمربی پرسپولیس در آن مصاحبه جمله ای به زبان آورد که بعد از جدال با یک تیم اصفهان و قبل از نبرد با تیم دیگر این شهر حاشیه ساز شد.برانکو در آن مصاحبه گفت:من حاضرم امضا کنم و رضایت بدهم همیشه آن طور که برای ذوب آهن سوت زدند، برای ما قضاوت نمایند یا همان طور که برای سپاهان داوری می گردد.

این حرف ها در آستانه بازی فوق العاده حساس با سپاهان باعث شد برخی بگونید برانکو خواسته با این حرف ها جنگی روانی علیه تیم حریف شروع کند و داوری را تحت فشار بگذارد.با این حال از باشگاه ذوب آهن در حالی که مدیرعامل این باشگاه موضعی درقبال حرف های برانکو نگرفته بود احسان بعیدی مدیر رسانه ای این تیم گفت:آقای برانکو از هیچ تلاشی برای اعتراض به داوری نمی گذشت و هم پس از سرانجام نیمه اول و هم در سرانجام 90 دقیقه با اعتراض های پیاپی، خشم شدید خود را به نمایش گذاشت.البته کاملا معین است این رفتارهای سرمربی پرسپولیسی ها برای تحت الشعاع قرار دادن داوری دیدار بعدی این تیم مقابلسپاهان است که به ما مربوط نمی گردد اما اعتراضات پیاپی ایشان در جریان بازی باعث شد تا مشکلاتی به وجود بیاید و همین موضوع دلخوری ذوبی ها را به دنبال داشت.با شخصیتی که از آقای برانکو سراغ داشتیم و پیش از این نیز ایشان را روبروی خود در بازی های زیادی دیده بودیم، باید بگویم رفتار روز گذشته(سه شنبه) ایشان به شدت تاسف برانگیز بود.

مدیر رسانه ای ذوب آهن گفته پرسپولیس نمی تواند از داور طلبکار باشد چرا که سیدعلی باید کامیابی نیا را اخراج می نموده و البته اخراج فخرالدینی درست نبوده است.بعیدی البته جمله عجیبی هم به کار برده تا مدیر باشگاه دیگر اصفهانی هم به حرف های برانک واکنش نشان دهد:درست است که آقای برانکو کارش را برای دیدار مقابل سپاهان شروع نموده اما ما اجازه نمی دهیم کسی بخواهد بی جهت علیه ما هجمه ایجاد کند.

در عین حال مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان گفته است:صحبت های برانکو دقیقا جوسازی بود. به نظرم برانکو مزاح نموده است که داوری ها به نفع سپاهان و ذوب آهن است.ما با اصرار از صدا و سیما، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می خواهیم بازی های لیگ را از ابتدا تا الان آنالیز نمایند. بدون شک سپاهان و ذوب آهن دو تیمی هستند که به شدت از داوری لطمه خورده اند. پرسپولیس هم تیمی بوده که بیشترین نفع را از اشتباهات داوری برده است.در بازی با ماشین سازی با پرسپولیس، پنالتی محرز برای ماشین سازی گرفته نشد. در بازی با پیکان، خطایی که منجر به گل پرسپولیس شد اصلا خطا نبود.برای همین معتقدم صحبت های برانکو از روی زرنگی و به نوعی مزاح است تا قبل از بازی با سپاهان، اذهان عمومی را منحرف کند.این مزاح جالب و در نوع خودش عجیب است.

شاید حالا خیلی ها دنبال این باشند تا امیر قلعه نویی هم وارد این معرکه شده و علیه برانکو و حرف هایش موضع بگیرد تا در آستانه ال کلاسیکوی ایرانی حاشیه های قبل از این بازی به اوج برسد اما با دوستی و رفاقتی که از این دو مربی سرغ داریم بعید است قلعه نویی واکنشی نشان دهد.برانکو هم که امروز(چهارنشبه) آرام تر بود و مصاحبه نرم تری نسبت به کنفرانش بعد از بازی داشت و مساله شکایت از داوری را به باشگاهش سپرده اما حرف های او اعتراضاتش می تواند فضای قبل از بازی باسپاهان را تحت تاثیر قرار دهد.البته داستان داوری این مسابقه هم حالا کاملا پیچیده و حساس تر شده و همه می خواهند بدانند این مسابقه را چه کسی می تواند قضاوت کند؟در عین حال برخی معتقدند فقط علیرضا فغانی می تواند این دیدار را قضاوت کند هر چند شاید کمیته داوران گزینه های دیگری مثل بیژن حیدری هم داشته باشد.

3

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2417

به "همه علیه برانکو ، از کمیته داوران تا اصفهانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه علیه برانکو ، از کمیته داوران تا اصفهانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید