هنرمندان پیشکسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران سید عباس صالحی در یادداشتی که به عنوان مقدمه برای مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر نوشته آورده است:

هنرمندان پیشکسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند

با تدبیر هنرمندان پیشکسوت می توان شور هنرمندان جوان را به طلای ناب اجتماعی تبدیل کرد.

وی همچنین به وظیفه موسسه هنرمندان پیشکسوت در این باره اشاره نموده و نوشته است: علاوه بر تکریم هنرمندان پیشکسوت، یکی از اهداف این موسسه، آن است که نسل جدید هنر و علاقه مندان هنر ایرانی بتوانند با پیشکسوتان هنرمند پیوند معرفتی و وجودی داشته باشند.

متن یادداشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شرح است:

هنر معرفتی متفاوت از دنیا و انسان ارائه می نماید، از این رو جامعه، هنرمند را در تصویری دیگر می نگرد زیرا نگرش و هنر اوست که این دنیای متمایز را پدید می آورد.

با همین برداشت است که هنرمندان پیشکسوت، سرمایه اجتماعی جامعه هستند چرا که دانش و بینش و مهارت هنری آن ها آمیخته با تجربه شده و تاثیر گسترده ای را پدید می آورد. هنرمندان پیشکسوت خط ارتباطی نسل های هنری با هم هستند و می توان با تدبیرِ و یاری آن ها، شور هنرمندان جوان را به طلای ناب اجتماعی تبدیل کرد.

گرچه پیشکسوتان در هر گروه و رشته و حوزه ای در جامعه ایران، افراد با اهمیت و محترمی شناخته می شوند زیرا خلاقیت ، مهارت و تجربه ای گرانبها دارند که صندلی و نقش آنان را در جامعه متفاوت می نماید؛ صندلیی که تکریم و احترام به پیشکسوتان را به همراه دارد، اما این صندلی در پیشکسوتان هنر رفیع تر است چه این که طلایه داران گوهر زرین تمدن ایرانی هستند.

بسیار خوشحالم که موسسه هنرمندان پیشکسوت با همین نگاه و رویکرد، زمینه تکریم و حرمت نهادن به پیشکسوتان هنر را مهیا نموده است.

یکی از اهداف این موسسه، آن است که نسل جدید هنر و علاقه مندان هنر ایرانی بتوانند با پیشکسوتان هنرمند پیوند معرفتی و وجودی داشته باشند. این مکتوب به عنوان منبعی برای معرفی و ثبت خلاصه ای از تجربه و زندگی هنری پیشکسوتان می تواند گام نخست در برقراری این ارتباط باشد. مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر با معرفی هنرمندان پیشکسوت متولد هر ماه، منبع خوبی برای مراجعه با هدف آشنایی با پیشگامان حوزه فرهنگ و هنر خواهد بود.

به همکارانم در موسسه هنرمندان پیشکسوت تاکید می کنم در جهت برقراری ارتباط بین نسلی به این مجموعه مکتوب بسنده نکنند و از روش ها و ابزار متعدد بهره گیرند تا حضور و اثرگذاری افزون تر آنان را در عرصه هنر ایران و دنیا ببینیم.

لازم به شرح است که مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر توسط موسسه هنرمندان پیشکسوت با هدف معرفی هنرمندان عضو این موسسه تدوین شده است. مجموعه شامل 12 جلد کتاب خواهد بود که هر جلد ویژه متولدین یک ماه از سال است. جلد نخست این مجموعه ویژه هنرمندان متولد ماه فروردین به زودی منتشر می گردد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19684

به "هنرمندان پیشکسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان پیشکسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید