واعظی : قطب نما و نشان دهنده راه، اراده مردم است

به گزارش شیوا مارکت، رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد :چهل و دو سالگی انقلاب، فرصت مناسبی برای بازخوانی شعارها و ایده ها و آرمان هایی است که موتور محرکه این انقلاب بودند.

واعظی : قطب نما و نشان دهنده راه، اراده مردم است

به گزارش خبرنگاران در یادداشت اینستاگرامی محمود واعظی آمده است: چهل و دو ساله پیش در چنین روزی رویدادی در ایران به ثمر رسید که سرآغاز عصر جدیدی در تاریخ تحولات اجتماعی سیاسی کشور شد. انقلاب اسلامی، فقط نتیجه مبارزات منتهی به سال 57 نبود؛ این انقلاب فریاد تظلم خواهی ایرانیان از پس قرن ها زندگی زیر سایه استبداد و استعمار بود. بغض فروخورده کهنه ای بود که به برکت آزادی خواهی و استقلال طلبی مستمر ملت ایران، بالاخره در سال 57 ترکید و زیست جدیدی را برای ایرانیان به ارمغان آورد.

آنچه این حرکت مستمر و طولانی را بالاخره به ثمر رساند، اکسیر رهبری داهیانه امام راحل(ره) بود که ارزش های اسلامی نهفته در نهاد جامعه را با حرکت آزادیخواهانه مردم ممزوج کرد. این اکسیر پس پیروزی انقلاب نیز منجر به تشکیل جمهوری اسلامی شد، که اجتهادی ارزشمند در تاریخ سیاست و حکمرانی در جهان به شمار می رود. نظام جمهوری اسلامی به برکت ایستادگی مردم، خون شهدا و مجاهدت های بسیار، امروز به درخت تنومندی تبدیل شده که تندباد حوادث و توطئه ها یارای صدمه به آن را ندارد.

استقلال و آزادی دو ثمره ارزشمند این شجره طیبه و دو بال جمهوریت و اسلامیت ضامن رشد و بالندگی آن هستند. چهل و دو سالگی انقلاب، فرصت مناسبی برای بازخوانی شعارها و ایده ها و آرمان هایی است که موتور محرکه این انقلاب بودند. ملت ایران به اعتقاد من، با وجود همه کاستی ها و دشواری ها همچنان با عهدی که آن روز با امام (ره) بستند، استوارند؛ بر ما مسئولان است که با پایش مداوم راهی که طی شده و کارنامه و عملکردمان، نظام حکمرانی کشور را روز به روز ارتقا بخشیم و به سوی نقطه مطلوب حرکت کنیم. در این حرکت مستمر، بدون شک آنچه قطب نما و نشان دهنده راه است، سلیقه و اراده و خواست مردم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 27986

به "واعظی : قطب نما و نشان دهنده راه، اراده مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی : قطب نما و نشان دهنده راه، اراده مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید