وزارت راه وشهرسازی تعادل بخشی به عرضه وتقاضای مسکن رادنبال می نماید

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح 528 واحد مسکونی کوی کوثر اراک گفت: دولت کوشش دارد عرضه مسکن را تسهیل کند و در این زمینه برنامه ای استمراری و مداوم را دنبال کند.

وزارت راه وشهرسازی تعادل بخشی به عرضه وتقاضای مسکن رادنبال می نماید

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: این مهم در قالب پروژه 400هزار واحدی احداث مسکن اقشار کم درآمد توسط بنیاد مسکن کشور پیگیری می گردد و در این ارتباط نقش مشارکت خیران به ویژه در راستای ایجاد زیرساخت هایی همچون مدرسه، مسجد و... در این محدوده ها بسیار اثرگذار است.

وی اعلام کرد: در لایحه بودجه 98، منابع گوناگونی در سرفصل تبصره هشت، به منظور ایجاد پشتوانه اقتصادی برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسکن در کشور مدنظر قرار گرفته که در کمیسیون تلفیق و سایر مراحل نیز در مجلس به تصویب رسید و منتظر تصویب نهایی است.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان ساخت: در احداث پروژه 528 واحد کوی کوثر اراک، مباحث فنی، ضوابط لازم و استانداردها در تاسیسات برق، سیستم اطفای حریق، عایق ساختمان و ایمن سازی ساختمان ها در برابر حوادث پیش بینی شده است.

اسلامی توضیح داد: شرکت شهر های جدید کشور در استان مرکزی دو پروژه را پیگیری می نماید و کوشش داریم اگر منطقه مستعد دیگری وجود داشته باشد، زمینه ساخت شهرهای جدید فراهم گردد. همچنین در استان مرکزی احتیاج است بافت های فرسوده شهری نوسازی و احیا شوند و طرح بازآفرینی شهری به طور جدی دنبال گردد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: نوسازی بافت فرسوده شامل دو حوزه مسکن و فضای شهری و فعالیت در این بافت است که در هر دو بایستی بازآفرینی صورت گیرد و طرح بازآفرینی می تواند حاشیه نشین ها را ساماندهی کند.

وی ابراز داشت: ساخت دو هزار و 88 واحد مسکونی در بافت های فرسوده به استان مرکزی ابلاغ شده و این مهم بایستی با شتاب بیشتری پیگیری گردد.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3519

به "وزارت راه وشهرسازی تعادل بخشی به عرضه وتقاضای مسکن رادنبال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت راه وشهرسازی تعادل بخشی به عرضه وتقاضای مسکن رادنبال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید