وزارت ورزش به MMA مجوز نمی دهد، ورزش های رزمی راهش را پیدا نموده

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد که بعداز ظهر امروز دوشنبه در مجمع عمومی فدراسیون ورزش های رزمی صحبت می کرد ضمن بیان این مطلب اضافه نمود: مجمع بسیار خوبی بود و مباحث اقتصادی سه سال گذشته را مصوب کردیم و چیزی بلاتکلیف باقی نماند. این مسیری است که فدراسیون راهش را پیدا نموده است.

وزارت ورزش به MMA مجوز نمی دهد، ورزش های رزمی راهش را پیدا نموده

وی ادامه داد: این فدراسیون از جمله فدراسیون های قدیمی است که دو فدراسیون از آن جدا شده اند اما در ایامی فراز و فرودهایی داشته است. امیدوارم در دوره جدید در فراز باشد همواره. ویروس کرونا جغرافیای ورزش را در جهان تغییر داده است. موضوع هم مختص ایران نیست و همه جهان درگیر این گرفتاری هست.

علی نژاد ادامه داد: وقتی متوجه شدیم که باید مدتها با کرونا باشیم یاد گرفتیم که باید تدبیر کنیم. در ورزش هم پروتکل ها در حال تغییر است. در بخشنامه های قبلی هم گفته بودیم که در ورزش های رزمی اگر در حد اجرای فرم باشد مسئله ای نیست و می گردد کلاس ها را راه اندازی کرد اما تمرین دو به دو تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش تاکید نمود: ماهیت این فدراسیون تعیین است چرا که بعضی انجمن های رزمی را در این فدراسیون خواهیم داشت که هم جنبه ورزش همگانی دارد و هم جنبه ورزش قهرمانی دارد.

علی نژاد اعلام نمود: مسابقات بین المللی در سال 2020 منتفی شده است و برگزاری مسابقات در سال 2021 هم خیلی تعیین نیست چه اتفاقی رخ دهد. بعضی رویدادها هم به سال 2022 موکول شده است. کرونا فعالیت های قهرمانی را در جهان تحت تاثیر خودش قرار داده است. باید با این شرایط خود را هماهنگ کنیم. باید ببینیم جهان به چه سمتی برود و ما هم خودمان را هماهنگ کنیم.

وی با ابراز رضایت از عملکرد فدراسیون انجمن های ورزشی در دوران بهتری گفت: باید مدیریت فدراسیون بتواند سبک های مختلف را ساماندهی کند و شرایط را طوری فراهم کند که بگردد به همه سبک ها رسیدگی گردد. در وزارتخانه هم ما مبنایی نداریم که دامن بزنیم به این سبک گرایی. قرار هم نیست که سبک جدیدی اضافه گردد. با همین نگاه تعدادی از رشته ها حذف شده اند.

علی نژاد ادامه داد: البته نگاه ما به ورزش زورخانه ای و پهلوانی ویژه است و باید این ورزش را با شرایط دیگری آنالیز کنیم.

وی از برگزاری المپیاد در بهمن ماه اطلاع داد و گفت: اگر شرایط فراهم گردد و ویروس کرونا اجازه دهد احتمالا المپیاد را بهمن ماه برگزار خواهیم کرد. البته تاکید می کنم که این امر منوط به بهتر شدن شرایط ویروس کرونا است.

علی نژاداعلام نمود: نگاه ما به رشته های ورزشی استراتژیک است. اگر در این فدراسیون رشته ای برای حضور در بازیهای آسیایی باشد برای آن برنامه ریزی خواهیم کرد. اولویت ما المپیک و بازیهای آسیایی خواهد بود و اگر شرایط فراهم گردد تمایل داریم رشته های بیشتری در این دو رویداد حضور داشته باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی در خصوص مجوز دادن به ورزش رزمی MMA نیز گفت: سیاست وزارت ورزش دادن مجوز به MMA نیست و تا زمانی هم که ورزشی زیر مجموعه کسی نیست نمی توان در خصوص آن جوابگو بود. با توجه به شرایطی که این رشته در جهان دارد فعلا مصلحت نمی بینیم این رشته را مجوز بدهیم. اگر فضای قهرمانی برای آن فراهم گردد آن وقت به این رشته فکر خواهیم کرد. اما تا الان درخواست های سازمان MMA رد شده است و عزمی در کشور برای آن وجود ندارد. درست نیست چیزی که زیر زمین است را مجوز بدهیم و آن را روی زمین بیاوریم!

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21274

به "وزارت ورزش به MMA مجوز نمی دهد، ورزش های رزمی راهش را پیدا نموده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ورزش به MMA مجوز نمی دهد، ورزش های رزمی راهش را پیدا نموده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید