چشم بازنشسته های ورزش به رای معاونت حقوقی ریاست جمهوری

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، بازنشسته ها و تصدی پست های مدیریتی توسط آنها چالشی بود که ورزش ایران طی یکی دو سال گذشته اصطکاک زیادی با آن پیدا کرد اگرچه وزیر ورزش با استفاده از برخی تبصره ها توانست اجرای آن را در مورد گزینه های موردنظرش به تاخیر بیندازد.

چشم بازنشسته های ورزش به رای معاونت حقوقی ریاست جمهوری

اخیراً اما موضوع بازنشسته ها از زاویه ای جدید مطرح شده طوری که رای بر کنار رفتن تعدادی از روسا و مدیران فعلی می دهد مانند محمدرضا داورزنی که خبرنگاران خیلی وقت پیش از این در گزارشی با عنوان حکم بازنشستگی رئیس فدراسیون والیبال صادر شد / داورزنی: بی خبرم به بازنشستگی او اشاره کرد.

البته که در مورد این طرح جدید و در کل شرایط بازنشستگی اختلاف نظرهایی ایجاد شده است و حتی وزارت ورزش را مجبور به استعلام کرده است.

65 سالگی، محبوب و دردسرساز برای ورزشی ها

قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشسته شدن افراد، تعداد سنوات کاری همراه با شرایط سنی آنها را ملاک قرار می دهد. بر این اساس افراد دارای مدرک کارشناسی با 30 سال خدمت و 60 سال سن بازنشسته می شوند. در مورد افرادی که مدرک تحصیلی آنها کارشناسی ارشد و دکترا است، 35 سال خدمت و 65 سال سن ملاک است.

سازمان اداری استخدامی کشور اما در بخشنامه جدید خود شرایط سنی را کنار گذاشته و بر حداکثر 35 سال خدمت برای بازنشسته اعلام کردن افراد تاکید دارد. این در حالی است که پیش از این برخی مدیران با وجود 35 سال خدمت و به خاطر نرسیدن به سن 65 سالگی، توجیهی برای ادامه حضور در عرصه پیدا کرده بودند.

استعلام وزارت ورزش از معاونت حقوقی ریاست جمهوری؛ قانون ارجح است یا بخشنامه

به گزارش خبرنگاران، در صورتی که بخشنامه سازمان اداری استخدامی کشور ملاک عمل در پرونده بازنشسته ها قرار بگیرد، مدیرانی مانند محمدرضا داورزنی، کیکاوس سعیدی، برانوش نیک بین و عبدی افتخاری باید از فدراسیون والیبال، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون اسکی ترک پست کنند.

البته گفته می شود دیوان عدالت اداری این بخشنامه جدید را رد کرده و بر لحاظ کردن سن 65 سال برای بازنشسته کردن افراد تاکید دارد اما در هر صورت این موضوع محل اختلاف شده است.

به نظر می رسد آنچه در قالب قانون به آن تاکید شده با آنچه بخشنامه عنوان می کند، ارجحیت و پیشتازی داشته باشد با این حال وزارت ورزش برای تعیین تکلیف موضوع، اقدام به طرح استعلام از معاونت حقوقی ریاست جمهوری کرده است تا بر اساس پاسخ دریافتی برای مدیرانی که نام شان هم بر سر زبان ها افتاده و هم در فهرست بازنشسته های جدید قرار گرفته، تصمیم گیری کند. این مدیران یا طبق بخشنامه جدید باید بروند یا طبق قانون می توانند تا 65 سالگی بمانند و مدیریت کنند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21245

به "چشم بازنشسته های ورزش به رای معاونت حقوقی ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم بازنشسته های ورزش به رای معاونت حقوقی ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید