چشم رسانه های دنیا به انتخابات آمریکا

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: همانگونه که از پیش نیز انتظار می رفت، اغلب رسانه های دنیا امروز به موضوع انتخابات آمریکا پرداخته اند. رقابت میان جو بایدن و دونالد ترامپ و نتیجه ای که به باور بعضی از این رسانه ها، تاریخی ترین انتخابات آمریکا را رقم می زند، موضوعی است که بیشتر روزنامه های دنیا به سادگی از کنار آن عبور نکرده اند.

چشم رسانه های دنیا به انتخابات آمریکا

آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار جهان را روایت می نماید. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت میان بایدن و ترامپ است.

روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز چهارشنبه (14 آبان ماه) به توضیح زیر است:

-اکونومیست، نشریه انگلیسی می پرسد: بایدن یا ترامپ؟ آمریکایی ها باید چند روزی برای باخبر شدن از نتیجه انتخابات منتظر باشند. اکونومیست با آنالیز نظرسنجی ها و اطلاعات مالی و ویژگی های جمعیتی پیش بینی نموده است، جو بایدن، ترامپ را شکست بدهد. بهترین شکل با آرای الکترال کالج، 259 به 123 بایدن انتخابات را خواهد برد. در این میان اگر ترامپ، فلوریدا را از دست بدهد، رقابت را باخته است. اکونومیست می نویسد، جو بایدن، به راستی بر قله است و ترامپ با بدترین نتیجه، در قیاس با انتخابات 2016، رو در رو خواهد شد.

- فایننشال تایمز، نشریه انگلیسی: شکاف تاریخی در آرای زنان و مردان. زنان و مردان آمریکایی متفاوت رای دادند.

- ایندیپندنت، روزنامه دیگر انگلیس این پرسش را دارد که اگر هر یک از نامزدان، انتخابات را نپذیرند، چه خواهد شد؟ شمارش دوباره آرا، سر خواهد گرفت. اگر مشکل پابرجا باشد، تا 36 روز دیوان عالی آمریکا، تصمیم خواهد گرفت. آخرین تاریخ آنالیز آرا، باید پیش از 20 یا 21 ژانویه سرانجام بگیرد. یعنی روز سوگند خوردن رئیس جمهوری. نتیجه انتخابات رئیس جمهوری آمریکا، در حادترین شکل چند روز یا حداکثر شش هفته، اعلام می گردد.

ایندیپندنت می نویسد: این تاریخی ترین انتخابات رئیس جمهوری آمریکا است. ترامپ، رقابت های انتخاباتی را با ستیزه جویی و دروغ پردازی به سرانجام برد. ایندیپندنت هم بر این باور است، بایدن، آرای کالج را می برد.

از سوی دیگر روزنامه های فرانسه نیز نگاهی به انتخابات آمریکا دارند.

-لوفیگارو می نویسد: جهان در انتظار گردبادی است که ترامپ با باخت پس از انتخابات به راه می اندازد. نفس در سینه حبس نموده است. جو بایدن می گوید، آداب و حرمت را به کاخ سفید برمی گردانیم.

- لوموند، روزنامه دیگر فرانسوی می نویسد: با وجود آرای نامطلوب، ترامپ، گمان می نماید، او بخت ماندن در کاخ سفید را خواهد داشت. بسیاری از آمریکائیان می گویند، جو بایدن انتخاب ما نیست، اما آرای ما، برای او است. انتخابات آمریکا، در انتظار یک سناریوی فاجعه است. فاجعه به ویژه اگر نتیجه آرا نزدیک به هم باشد.

خبرهای دیگر

-لوموند: در سرانجام موج نخست کرونا، آمار وحشتناک اند. مبتلایان بسیار بودند، اما آمار مرگ و میر، از 42 درصد به 25 درصد سقوط نموده است. مردان بیش از زنان و اغلب چاق و یک چهارم قربانیان، زیر 54 سال.

-پاریزین: سه روز عزای عمومی در اتریش. دولت می گوید تروریست ها از طرفداران داعش اند. سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش، بر طرفدار داعشی بودن تروریست ها تاکید دارد.

از حاشیه خبرها:

زنبورها، امضای شیمیایی خود را دارند. به گونه ای کارت عبور در کندوهای خود. عواملی چون ژن، درجه حرارت بدن، سن و برتر از همه بوی خود. آخرین پژوهش در نشریه علمی ساینس ادونس نیز می گوید که هیدروکربنی که از بدن زنبورها متصاعد می گردد، عامل شناسایی آنها از سوی دیگر زنبورها است. هر کندویی، بوی خاص خود را دارد. جدای از زنبورها، دیگر حشرات نیز در مجتمع سکونت خود، بوی خاص خود را دارند که در واقع جواز عبور آنها، از نگهبانی مجتمع های خود است. زنبورها در شرایط خوب با احتیاج زیست خود، گاه به کندوهای دیگر برای غارت آنها، حمله ور می شوند. تغذیه خاص زنبورها، سبب نزدیک و همسان بودن بو و خصوصیات زنبورها می گردد.

310 310

بانو هما: مجله کدبانوی خانه و خانواده

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24806

به "چشم رسانه های دنیا به انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم رسانه های دنیا به انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید