کامل اف: 235 تبعه ازبک را از سوریه و عراق بازمی گردانیم

به گزارش شیوا مارکت، وزیر امور خارجه ازبکستان در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: تاشکند از سوریه و عراق 235 نفر از اتباع خود را بازمی گرداند.

کامل اف: 235 تبعه ازبک را از سوریه و عراق بازمی گردانیم

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند، عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: ازبکستان از سوریه و عراق 235 نفر اتباع خود را بازمی گرداند.

وزیر امور خارجه ازبکستان گفت: تروریسم در دنیا کنونی عامل اصلی خشونت است که از فناوری های جدید و کریدورهای بین المللی ترانزیتی استفاده و افراد جدید را استخدام می نماید.

کامل اف اضافه کرد: پیشتر توسط ازبکستان 156 شهروند این کشور که بیشتر زن و کودک بودند از مناطق درگیری در سوریه به میهن بازگردانده شده است.

وی تاکید نمود که این عملیات سخت و توام با ریسک بوده است.

وزیر امور خارجه ازبکستان گفت: امروز ما منتظر بازگردانده شدن 65 کودک از عراق و 170 نفر از سوریه هستیم. در این زمینه ما نیازمند یاری های سازمان های بین المللی و کشورهای دخیل می باشیم.

کامل اف گفت: ازبکستان آماده همکاری است و از تجربه بازگرداندن آنها به یک زندگی عادی و سازگاری با جامعه، دسترسی به برنامه های آموزشی و دیگر برنامه های اجتماعی برخوردار است.

لازم به ذکر است، روز 30 می امسال میلادی به دستور رئیس جمهور ازبکستان 156 شهروند این کشور که بیشتر زن و کودک بودند از مناطق درگیری در سوریه به میهن بازگردانده شدند.

ح

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11235

به "کامل اف: 235 تبعه ازبک را از سوریه و عراق بازمی گردانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامل اف: 235 تبعه ازبک را از سوریه و عراق بازمی گردانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید