کسری بودجه یک تریلیون دلاری دولت آمریکا

به گزارش شیوا مارکت، وزارت خزانه داری آمریکا اظهار داشت کسری بودجه دولت این کشور برای نخستین بار طی 7 سال اخیر از مرز یک تریلیون دلار گذر نموده است.

کسری بودجه یک تریلیون دلاری دولت آمریکا

به گزارش ، وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه با انتشار گزارشی گفت که در یازده ماهه نخست امسال مالی کسری بودجه دولت برای نخستین بار طی 7 سال اخیر به یک تریلیون و 67 میلیارد دلار رسیده است.

بنا به گزارش وزارت خزانه داری آمریکا کسری بودجه دولت ترامپ در مقایسه با مدت مشابه سال مالی قبل بیش از یکصد میلیارد دلار افزایش نشان می دهد.

گزارش رسمی دولت آمریکا در حالی کسری بودجه امسال این کشور را یک تریلیون و 67 میلیارد دلار اعلام نموده که بعضی گزارش های مستقل این رقم تا 400 تریلیون دلار تخمین می زنند.

گزارش رسمی دولت آمریکا در حالی کسری بودجه امسال این کشور را یک تریلیون و 67 میلیارد دلار اعلام نموده که به نوشته راشاتودی بعضی گزارش های مستقل رقم بدهی دولت آمریکا را تا 400 تریلیون دلار تخمین می زنند.

یک شرکت مدیریت دارایی های جهانی موسوم به ای بی برنستاین مستقر در وال استریت، با لحاظ کردن نه تنها سطوح سنتی دیون دولتی مانند اوراق قرضه، بلکه دیون مالی و آمار مربوط به تعهدات آینده در قبال برنامه های استحقاقی از جمله هزینه های تامین اجتماعی، مراقبت های بهداشتی و حقوق بازنشستگی به تحلیل و آنالیز های خود، به این آمار و ارقام رسیده است.

این شرکت در گزارش خود ضمن آنالیز دیون از منابع مختلف آن را با فراوری ناخالص داخلی مقایسه نموده است. با این روش مجموع دیون دولتی فدرال، ایالتی و محلی بالغ بر 100 درصد فراوری ناخالص داخلی برآورد می گردد. ولی با احتساب بدهی های دیگر شامل دیون مالی شرکت ها و برنامه های بیمه اجتماعی و تعهدات مالی دیگر، میزان کل بدهی آمریکا تا بیش از 20 برابر فراوری ناخالص داخلی آمریکا افزایش می یابد.

فیلیپ کارلسون اقتصاددان برجسته در شرکت ای بی برنستاین در این باره می گوید: رقم بدهی آمریکا بزرگ است. ولی اگر بخواهیم به مسائل دیون در بخش های مختلف نگاهی کلان داشته باشیم، شرایط چشمگیرتر از سطح بدهی ها ارزیابی می گردد.

این در حالی است که چندی پیش دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام نموده بود کسری بودجه فدرال این کشور در سال مالی آینده به بیش از یک هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

کسری بودجه یک هزار میلیارد دلاری سال آینده آمریکا در شرایطی است که ترامپ در دوره تبلیغات انتخاباتی گفته بود نه تنها بودجه را متوازن، بلکه کل بدهی ملی را پرداخت خواهد نمود.

فیلیپ سواگل، مدیر دفتر بودجه کنگره که نهادی غیرحزبی است در این باره گفته بود دورنمای مالی کشور، چالش برانگیز است و بدهی دولت فدرال که بر اساس معیار های تاریخی نیز بسیار بالاست در مسیری ناپایدار واقع شده است.

این دفتر، پیش بینی کسری بودجه سال آینده را به میزان 63 میلیارد دلار و پیش بینی کسری بودجه کلی دهه آینده را 809 میلیارد دلار افزایش داد.

پیش بینی های مربوط به افزایش کسری بودجه در شرایطی است که دفتر بودجه کنگره، تخمین خود را درباره نرخ بهره کاهش و پیش بینی های مربوط به رشد مالی را در آینده نزدیک افزایش داد. پایین بودن نرخ بهره باعث کاهش هزینه های استقراض می گردد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10364

به "کسری بودجه یک تریلیون دلاری دولت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری بودجه یک تریلیون دلاری دولت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید