گوجه فرنگی ارزان در راه بازار

به گزارش شیوا مارکت، برداشت محصول گوجه فرنگی از اراضی کشاورزی پارسیان در غرب استان هرمزگان طی هفته جاری شروع شده است و طبق نظر کارشناسان این محصول هفته آینده وارد بازار مصرف خواهد شد و تا خاتمه دی ماه امسال فراوری این محصول به اوج خود خواهد رسید.

گوجه فرنگی ارزان در راه بازار

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، مدیر زراعت جهادکشاورزی هرمزگان دوشنبه چهارم آذر در جمع خبرنگاران گفت: هم زمان با شروع سال زراعی جاری، بیش از 11هزار و 800 هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان زیر کشت محصول گوجه فرنگی نهاده شد که پیش بینی می گردد 600 هزار تن از این محصول برداشت گردد.

رضا امیری زاده با اشاره به این که فراوریات این محصول در شهرهای رودان، میناب، بندرخمیر و پارسیان بوده اضافه نمود: ارقام بذر کشت شده گوجه فرنگی شامل، سانسید، وارفام، مالکوم، الیسا، آتنا، 8320 است.

وی بیان نمود: بازار هدف محصول زراعی گوجه فرنگی نیز برای مصرف داخل کشور شامل، استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، اهواز و تبریز است و به کشورهای افغانستان، آسیای میانه و عراق صادر می گردد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار کرد: به طور متوسط از سطح هر هکتار محصول زیر کشت 50 تن گوجه فرنگی برداشت گردد که 50 هزار تن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

امیری زاده خاطر نشان کرد: هرمزگان در مدت کشت این محصول (از مهرماه لغایت دی ماه امسال) توانسته رتبه اول فراوری گوجه فرنگی را به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی به خود اختصاص دهد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13784

به "گوجه فرنگی ارزان در راه بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوجه فرنگی ارزان در راه بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید