گیلان در آبزی پروری و پرورش ماهیان خاویاری به قطب کشور تبدیل گردد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان گفت: با اتخاذ سیاست های صحیح و استفاده شایسته از ظرفیت ها در حوزه آبزی پروری بویژه پرورش ماهیان خاویاری، بایستی این استان به قطب کشور و حتی منطقه تبدیل گردد.

گیلان در آبزی پروری و پرورش ماهیان خاویاری به قطب کشور تبدیل گردد

اسدالله عباسی در حاشیه بازدید از موسسه بین المللی تحقیقات تاسماهیان دریای خزر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اتخاذ سیاست های صحیح و استفاده شایسته از ظرفیت ها در حوزه های سردابی، گرمابی و ماهیان خاویاری بایستی این استان به قطب کشور و منطقه تبدیل گردد.

وی با بیان اینکه مقدار صید ماهیان خاویاری بسیار کاهش یافته، انجام جدی تر فعالیت های تحقیقی و پژوهشی و نیز مشارکت بخش خصوصی در کنار حمایت بخش دولتی را مورد تاکید قرار داد.

استاندار گیلان با ابراز رضایت از فعالیت های موسسه بین المللی تحقیقات تاسماهیان دریای خزر بویژه در زمینه تکثیر ماهیان خاویاری؛ هدف از این بازدید را آنالیز مسائل و موانع موجود برای استفاده حداکثری از ظرفیت این مرکز بیان کرد.

عباسی گفت: واحدهای نیمه فعال این مرکز باید، فعال شده و از پتانسیل آنها به درستی استفاده گردد.

وی به کمبود نیروی انسانی در این مرکز اشاره و افزود: در رایزنی با مقامات ملی و بعلاوه پشتیبانی های استانی، در کوشش هستیم موانع رفع گردد ضمن اینکه تاکید دارم زمینه مشارکت موثر بخش خصوصی برای یاری به جلوگیری از کاهش ذخایر این نوع ماهیان، فراهم آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29814

به "گیلان در آبزی پروری و پرورش ماهیان خاویاری به قطب کشور تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان در آبزی پروری و پرورش ماهیان خاویاری به قطب کشور تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید