43 میلیارد تومان درایجاد زیرساخت شهرک های صنعتی قزوین هزینه میشود

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، به مناسبت روز خبرنگار، مراسمی با حضور سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان عصر شنبه در شهرک صنعتی کاسپین قزوین برگزار گردید.

43 میلیارد تومان درایجاد زیرساخت شهرک های صنعتی قزوین هزینه میشود

حمیدرضا خانپوردر این مراسم ضمن تقدیر از خبرنگاران در انعکاس اخبار مربوط به فعالیت شهرک های صنعتی استان اظهارداشت: در حال حاضر در استان 19 شهرک و ناحیه صنعتی داریم که 4 مورد آن خصوصی و 15 مورد دولتی است.

وی افزود: حدود 4589 هکتار زمین داریم که حدود 2272 هکتار سند ثبتی و 770 هکتار سند تفکیکی دارد که در 1080 هکتار آن فاز عملیاتی اجرا گردیده است.

خانپور توضیح داد: در استان 49 قرارداد با سرمایه گذاران منعقد گردیده که برای اجرای طرح های آن 55 هکتار زمین واگذار گردیده که 6 هکتار در حال اجرای طرح و 11 قرارداد هم در مرحله تکمیل پرونده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنتی استان یادآورشد: در همه شهرک های صنعتی زیرساختهای لازم تامین گردیده است و سه تصفیه خانه در لیا، کاسپین و حیدریه احداث گردیده و 2 مدول در شهرک صنعتی لیا و کاسپین در حال ایجاد است و در شهرک صنعتی آراسنج هم ساخت تصفیه خانه شروع گردیده است.

وی افزود: در استان 182 هکتار فضای سبز داریم که در حجمی به وسعت 104 کیلومتر طرح آبیاری قطره ای اجرا گردیده است.

خانپور گفت: در این مناطق تعداد 73 واحد کارگاهی داریم و شهرک صنعتی انرژی و شهرک کارگاهی نیز در دست اجراست.

وی توضیح داد: بیستمین شهرک صنعتی استان با عنوان شهرک انرژی ایجاد می گردد و در کنار آن یک شهرک صنفی با کمک شهرداری ایجاد خواهیم کرد.

واگذاری شش شهرک صنعتی به بخش خصوصی

وی در ادامه بیان نمود: 47 واحد که پروانه داشتند واگذار گردیده و شش شهرک صنعتی نیز به بخش خصوصی واگذار گردیده است.

خانپور اظهارداشت: شهرک صنعتی کاسپین قزوین به عنوان برتری شهرک کشور شناخته گردیده که در امسال 55 هکتار زمین واگذار گردیده که چند برابر میانگین کشوری با میزان 9 هکتار است و به همین دلیل توانستیم رتبه اول کشور را کسب کنیم.

وی در ادامه گفت: از سال گذسته تاکنون 160 سرمایه گذار از کشورهای ترکیه، عراق، فرانسه، در شهرک های صنعتی استان جذب شدند و زیرساخت های لازم برای اجرای طرح ها مهیاست.

خانپور اضافه نمود: امسال قرار است 43 میلیارد تومان در اجرای زیرساخت در شهرک ها هزینه کنیم و نیازهای آب، برق، آسفالت، فضای سبز را تامین کنیم که تاکنون 15.5 میلیارد تومان پیمانکار گرفته ایم.

وی اظهارداشت: در سال قبل 32 میلیارد تومان سرمایه گذاری کردیم و امسال هم یک نمایشگاه بزرگ در مصلی تهران برپا گردیده که 1200 واحد تولیدی حضور دارند و استان قزوین هم به طور گسترده در آن حضور دارند.

خانپور بیان نمود: به دلیل تعداد و نحوه حضور در نمایشگاه توانستیم رتبه دوم کشور را کسب کنیم و با تقویت تعامل بین صنایع کوچک و حضور 44 واحد امیدواریم بتوانیم ظرفیت های صنعتی خود را نشان دهیم.

رسانه ها در انعکاس مشکلات صنایع تاثیرگذارند

خانپور بیان نمود: مشکلات واحدهای صنعتی با کمک رسانه ها در مسیر حل شدن است و کوشش می کنیم نگذاریم سرمایه گذار از حضور در استان پشیمان گردد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین یادآورشد:تاکنون 11 قرارداد درناحیه صنعتی الموت منعقد گردیده وباتقویت ارتباط صنعت و دانشگاه موضوع عارضه یابی واحدهای صنعتی در شهرک ها انجام می گردد.

وی افزود: دو خوشه صنعتی انگور و بسته بندی در استان شکل گرفته و برنامه هایی برای تقویت فعالیت آنها پیش بینی گردیده و با دعوت از سازمان بسته بندی امیدواریم بتوانیم این صنعت را توسعه بخشیم که در این راستا با حضور در نمایشگاه بسته بندی در کشور آلمان حضور موفقی داشتیم.

خانپور اظهارداشت: همچنین شهرک صنعتی شال و اسفرورین راه اندازی گردیده و یک سرمایه گذار برای ایجاد شهرک کربن اعلام آمادگی نموده بود که نوسان ارز فعلا آن را متوقف نموده است.

وی بیان نمود: برای گازرسانی به شهرک صنعتی لیا تاکنون 15 میلیارد تومان هزینه گردیده که به دلیل برخی مشکلات اجرای آن متوقف شد اما در حال حاضر 90 درصد پیشرفت دارد و کوشش می کنیم در هفته دولت افتتاح گردد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان افزود: با برنامه ریزی انجام گردیده تمام اطلاعات به صورت شفاف در اختیار صنعتگران قرار خواهد گرفت و فروش اینترنتی هم در دستور کار قرار گرفته است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: mehrnews.com
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 185

به "43 میلیارد تومان درایجاد زیرساخت شهرک های صنعتی قزوین هزینه میشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "43 میلیارد تومان درایجاد زیرساخت شهرک های صنعتی قزوین هزینه میشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید