55 درصد صادرات ایران مربوط به محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان تجارت ایران گفت: 55 درصد صادرات کشور شامل محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است که این پروژه ها باید گسترش یابند.

55 درصد صادرات ایران مربوط به محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است

به گزارش خبرنگاران، میر هادی سیدی در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان خراسان شمالی اظهار کرد: ویتنام در سال 2017 بیش از 213 میلیارد دلار صادرات داشت که از این میزان 50 میلیارد دلار مبتنی بر توسعه اقتصاد سنتی و 150 میلیارد دلار ناشی از سرمایه گذاری خارجی بوده است.

وی افزود: در حقیقت 73 درصد صادرات ویتنام ناشی از سرمایه گذاری خارجی بوده است.

وی افزود: 49.5 درصد صادرات کشور چین نیز در سال های گذشته مربوط به سرمایه گذاری خارجی بوده که البته در این سال ها کاهش یافته است.

وی با بیان این که تنها سه درصد از مجموع صادرات کشور به وسیله توافق انجام می گردد، افزود: با کشورها کمتر ارتباط برای توافق ها داریم که این امر باید تقویت گردد.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز با تاکید بر این که فراوریات ما باید صادرات محور باشد، گفت: نگرش های ما در حوزه فراوریات سنت گراست در حالی که در جهانی تجارت نباید سنت گرا بود.

مجید پورعیسی افزود: فراوری کنندگان باید به دنبال یک هدف باشند یعنی یا فراوری یا صادرات، زیرا این استاندارد در تمامی کشورهای جهان رعایت می گردد و نمی توان ذهن خود را معطوف به تمامی مسائل کرد.

وی افزود: بیشتر مسائل ما در حوزه صادرات، کشوری است ولی در عین حال، تا جای ممکن مسائل را در حوزه استان به طور جدی پیگیری می کنیم اما صادرکنندگان ما باید بدانند حوزه هایی همچون تامین اجتماعی و مالیات دستورات کشوری دارند لذا این حوزه ها نمی تواند از موانع اصلی صادرات در استان به شمار برود.

پورعیسی توضیح داد: اگر بخواهیم بر روی صادرات متمرکز شویم باید سلیقه مصرف کنندگان را بدانیم چون یکی از ضعف های اساسی ما در سهمیه بازار، سلیقه مصرفی و نوع تبلیغات است.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14845

به "55 درصد صادرات ایران مربوط به محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "55 درصد صادرات ایران مربوط به محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید