آمریکا نمی تواند ایران را مجبور به هیچ مذاکره ای کند

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از دفتر صداوسیما در لندن، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس گفت: آمریکا نمی تواند ایران را به زور وادار به ورود به هیچ مذاکره ای کند و آنچه آمریکا انجام می دهد تروریسم مالی است. آنچه از آمریکا می خواهیم این است که یک کشور نرمال و عادی باشد و در روابط مالی خارجی ایران مداخله نکند، کشورها را به علت روابط با ایران تهدید نکند.

آمریکا نمی تواند ایران را مجبور به هیچ مذاکره ای کند

سفیر ایران در انگلستان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا و در پاسخ به کریستین امانپور مجری این شبکه درباره تهدید ایران مبنی بر جلوگیری از صدور نفت از خلیج فارس گفت: مقامات عالی ایران تاکید نموده اند که اگر ایران نتواند نفت خود را صادر کند اجازه نخواهند داد سایرین هم نفت شان را صادر نمایند، اما اطلاق این موضع به وضعیت فعلی یک سو استفاده از اظهارات مقامات ایرانی است.

وی اضافه کرد: روشن است که ما هنوز به آن مرحله نرسیده ایم و صادرات نفت ایران ادامه دارد. البته اگر زمانی برسد که ما نتوانیم نفت مان را به وسیله منطقه صادر کنیم شرایط جدیدی رخ خواهد داد و ایران شهامت آن را دارد که خیلی روشن اعلام کند که به دیگران اجازه نمی دهد که آنها هم از منطقه نفت صادر نمایند اما هنوز به آن مرحله نرسیده ایم.

بعیدی نژاد در پاسخ به پرسش دیگر مجری سی ان ان مبنی بر اینکه آمریکا ادعا نموده است که بر اساس ارزیابی آنها ایران عامل آسیب رساندن به نفتکش هاست گفت: این ارزیابی باید مبتنی بر شواهد و مدارک باشد. ما می خواهیم که شواهد و مدارک و مستندات خود را ارائه نمایند، اگر فیلمی دارند تمام فیلم را ارائه نمایند نه یک فیلم مغشوش و منقطع و دستکاری شده. این هنر نیست که فقط ارزیابی داشته باشیم خب هرکس می تواند یک ارزیابی داشته باشد.

وی اضافه کرد: افکار عمومی هم ارزیابی خودشان را از این حادثه دارند دیگر کشورها هم ارزیابی خودشان را دارند. اما وقتی از ارزیابی صحبت می کنیم که می خواهد مبنای اقدام بین المللی باشد، این ارزیابی فقط زمانی قابل اتکا است که متکی به شواهد و واقعیت ها باشد.

بعیدی نژاد با بیان اینکه به این تعبیر تاکنون هیچ مستندی ارائه نشده است گفت: سوال ما و کشورها و تحلیلگران و نخبگان بین المللی از آمریکا این است که اگر فیلمی دارد فیلم کامل حادثه را منتشر کند، نه فیلمی که منقطع و دستکاری شده و وضوح ندارد.

وی اضافه کرد: اگر کسی ادعا می نماید اطلاعاتی در باره این حادثه دارد باید حتماً آن را در اختیار ایران قرار دهد. این منطقه بخشی از ایران است، امنیت آن از منافع حیاتی ایران است و تأمین امنیت آن هم برعهده ماست. کشتی های زیادی روزانه از این منطقه عبور می نمایند و ما بیشترین سواحل را در خلیج فارس داریم. اینجا منطقه ماست و به امنیت آن بیش از همه حساس هستیم.

سفیر ایران در انگلستان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه عوامل حمله به نفتکش ها در دریای عمان چه کسانی اند؟ گفت: عوامل حادثه دریای عمان می توانند کسانی باشند که از جنگ و تنش نفع می برند، سناریوی کسانی است که میلیاردها دلار روی به دام انداختن آمریکا در یک جنگ دیگر در منطقه سرمایه گذاری نموده اند و با شدت آن را پیش می برند. آنها کاملاً مصممند نگذارند پروژه ایجاد جنگ شکست بخورد و ترامپ تصمیم دیگری غیر از جنگ بگیرد.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6992

به "آمریکا نمی تواند ایران را مجبور به هیچ مذاکره ای کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا نمی تواند ایران را مجبور به هیچ مذاکره ای کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید