ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی برگزار می گردد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با همکاری دفتر ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با توجه به ضرورت های فوری و حیاتی در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی، اقدام به برگزاری ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی نموده است.

ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی برگزار می گردد

این برنامه در مهرماه امسال و با هدف شناسایی ظرفیت های نهفته در حوزه فناوری های نوآورانه در بستر علم و فناوری است. این رویداد به منظور شناخت طرح های فناورانه با اولویت محورهای اینترنت اشیا، هوش تجاری، خدمات الکترونیک و افزایش بهره وری و تخصیص منابع، برگزار می گردد.

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به منظور اجرایی سازیی ماده 54 از قانون برنامه ششم توسعه و با رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین احتیاجهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و انتقال فناوری به داخل کشور، به نحوی که، تا سرانجام اجرای قانون برنامه حداقل هشتاد و پنج درصد (85 درصد)، دانش طراحی و ساخت تجهیزات مورد احتیاج صنعت حمل و نقل ریلی شهری و بین شهری با یاری و استفاده از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و، نهادهای علمی و فناوری ملی نظیر جهاد دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان داخلی، اقدام به برگزاری ایده رویداد نموده است.

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با توجه به اولویت های خود و وجود بستر مناسب فناوری های نوین در حوزه اینترنت اشیاء، هوش تجاری و خدمات الکترونیک و افزایش بهره وری و تخصیص منابع، اقدام به شناسایی، جذب فناوری و سرمایه گذاری نموده است.

یکی از مهمترین اهداف این رویداد شناسایی نوآوری ها و فناوری های بدیع و نوظهور و نزدیک به بازار سرمایه در راستای توسعه و تحول صنعت حمل و نقل ریلی است. همسو کردن بخش دانشگاهی، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی با احتیاجهای صنعت حمل و نقل ریلی، همسو و همگرا کردن سازمان های دولتی و بخش خصوصی در راستای توسعه این صنعت، ایجاد بستری مناسب برای معرفی ایده های نوآورانه برای سرمایه گذاری، ایجاد بستری مناسب برای همکاری های مشترک ایده پردازان با یکدیگر، ایده پرداز با سرمایه گذار و سرمایه گذار با سرمایه گذار از دیگر اهداف برگزاری این رویداد به شمار می رود.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7124

به "ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید